Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Melyket éri meg jobban a...

Melyket éri meg jobban a helyzetemben? Esti tagozat vazz érettségi felkészítő?

Figyelt kérdés

Most vagyok 11.-es, de sajnos úgy adta a helyzet, hogy dolgoznom kell iskola mellett. Azonban nem tudom eldönteni, hogy estiben fejezzem be a 11-12.-et vagy menjek szeptembertől érettségi felkészítőre?


Nyelvi tagozatos vagyok, angol közép- és emelt érettségit már előre hoztam, szintúgy a középfokú informatikát és most emelt informatikára készülök. Sajnos ezt az évet ismételnem kellett, de csak a biosz miatt. Ezért is lenne jó érettségi felkészítőre menni, mert tudtommal ott csak az érettségi tantárgyakat tanítják. De viszont diákmunkákat vállalok, amihez kellene a diákigazolvány. Ebből a szempontból viszont lehet jobb lenne az esti iskola.


Bár lehet én értelmezem ezeket rosszul és teljesen mindegy. Valaki aki jobban ért ehhez segítene eligazodni?


Igen, már elmúltam 18 szóval jelentkezhetek nappali tagozaton kívül másra.



2022. febr. 6. 12:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak nappali tagozatosként tudsz diákmunkát vállalni, ha estibe mész, konkrétan felnőttnek számítasz, TB-t kell fizetned (8000 Ft) és van olyan esti, ahol az érettségiért is fizetni kell. Családi pótlék sem jár esti iskolában.

E szerint mérlegelj.

2022. febr. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, a diákmunkás részen kívül mindenről tudok de szerintem a munkát így is el tudom intézni. Csak tényleg nem tudok nappalin maradni.
2022. febr. 6. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!