Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Tudnátok velem tapasztalatokat...

Tudnátok velem tapasztalatokat, információkat megosztani a zenekultúra szakkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Felvételin hangszeres előadásként milyen jellegű dalokat várnak? Komolyzenei vagy könnyűzenei a jobban preferált?

Népdalok közül milyeneket várnak, esetleg példa, ami nagyon befutó? Mondjuk egy Érik a szőlőt is megéri vinni vagy valami komolyabbat várnak?

Motivációs beszélgetésen milyen információk a számottevők? Van valami amire kifejezetten kíváncsiak, rákérdeznének? Vagy jó pont ha ismerem, van nekem?

Valamint a többi felvételi résszel kapcsolatban is szívesen várok információkat :).

Úgy gondolom rendesen a szak után olvastam, viszont mesterképzesbe való tovább tanulással és elhelyeszkedéssel kapcsolatban nem biztos, hogy mindent értek. Láttam, hogy mesterképzésként például ének-zene tanárit is lehet választani. Viszont azt nem tudom, hogy bármely szakirány választásával lehetséges-e ezzel tovább menni? Általánosságban pedig, aki ezt a szakot végzi melyik specializációval milyen mesterszakra mehet a lehetségesek közül? Valamint egy zenekultúra szak mellett felvehetnék egy kommunikáció és médiaismeret minort vagy fordítva? Valakinek van tapasztalata az itt végzettek hol helyeszkedtek el?

Úgy láttam ponthatárok alapján, hogy példaképpen a Nyíregyházi Egyetemen vagy az EKE-n nem minden évben indul a szak. Valakinek van rálátása, hogy mennyi az esélye, hogy ezeken az egyetemeken végül elindul az adott évben a szak?

Esetleg ha van valaki, aki bármelyik egyetemen végzi vagy végezte ezt a szakot és lehetne kérdések esetén hozzá fordulni annak is örülnék. Kicsit bizonytalan vagyok miképpen kellene készülnöm a felvételire.

Még nem idén felvételizek, így 2 évig még siman jöhetnek az infók :). Azon kívül pedig bármikor bárkinek jól jöhetnek az információk ha rátalál.



2022. márc. 11. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyik barátom most elsős,nagyon szereti:)
2022. márc. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%
Ilyet leírsz, hogy "helyeszkedtek", és kultúrára kérdezel. Baz, én csak egy laza szakmunkás vagyok, de ezen a ponton muszáj megkérdeznem: MIÉRT???
2022. márc. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Láttam, hogy van olyan egyetem, ahol ének-zene emelt érettségiért egy-egy gyakorlati vizsgarészre max pontot adnak. Ez egyedül az egyetem által meghatározott lehetőség vagy minden egyetemen így van ennél a szaknál? Esetleg más művészetközvetítő szakoknál is lehetséges ilyen, akár más érettségiért?
2022. ápr. 9. 19:28
 4/5 A kérdező kommentje:
Látja esetleg valaki a kérdést, akinek zenekultúra szakról van ismerőse vagy ő maga jár oda (akármelyik egyetemről)? Milyen egy felvételi? Szerintetek milyen szintű tudás kell hozzá? AMI 6 évének tudása elég a felvételihez vagy többet várnak? Kell hozzá a középiskolai szint vagy nem szükséges a felvételhez? Akinek van belátása erre a szakra, az tud bármit, hogy mi változna 2024-től akár az oktatásban, akár a felvételben?
2022. nov. 23. 16:54
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik barátom zenélt egy hangszeren, sima gimibe járt

Érettségizett 90% felett ének-zenéből

2022. nov. 24. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!