Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Semmelweis Klinikai Biokémikus...

Semmelweis Klinikai Biokémikus szakirányú továbbképzés követelmények?

Figyelt kérdés
Jelenleg Biomérnök Msc tanulmányaimat folytatom és utána minden álmom lenne a klinikai biokemikus képzés. Azt nem értem, hogy azt írják, hogy a képzés idejére teljes munkaidős jogviszony kell laboratóriumokban és a jelentkezési lapon is fel kell tüntetni, hogy melyik gyakorlatot hol fogom végezni. Ez azt jelenti, hogy előre fel kell keresnem klinikai laboratóriumokat, hogy ezt a képzést szeretném csinálni és tudnának-e erre és erre alkalmazni?

#Semmelweis #szakirányú továbbképzés #klinikai biokémikus #klinikai laboratórium
2022. ápr. 1. 10:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem, akkor ez a szakorvos/-fogorvos/-gyógyszerészképzéshez hasonló rendszer. Keresel egy helyet, ahol tudnak jelöltként alkalmazni és ha felvettek, akkor kötsz szakképzési megállapodást az egyetemmel.


Ha az elsődleges képzőhelyed (a munkáltatód) nem akkreditált valamelyik gyakorlatra, akkor azt másik helyen kell megcsinálni. Ehhez nem kell új munkaviszonyt létesíteni, csak simán leegyeztetitek és átmész arra az időre. Közben a munkáltatód ugyanúgy fizeti a béred.

2022. ápr. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszonom szépen a hasznos valaszt! Mit jelent az hogy ‘jelöltként alkalmazni’ ?😅 először jelentkeznem kell egy az egyetem altal akkreditalt helyre es fel kell vegyenek oda dolgozni? De oda hogy fognak felvenni ha ugye ebben a munkakörben még nincs annyi tapasztalatom ugye biomérnökként , gondolom meg kell írni, hogy ezt a szakiranyu tovabbkepzest szeretném csinalni..Bocsanat ha értetlen vagyok csak tenyleg nagyon ezt szeretném majd csinalni és mindent tudni szeretnék róla:D
2022. ápr. 2. 11:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, oda kell menni dolgozni.


Én amúgy orvos vagyok, nálunk a szakorvosképzés a diploma utáni első munkahely szokott lenni, úgyhogy általában nem várnak el munkatapasztalatot. Van olyan is, hogy először felvesznek dolgozni és csak fél-egy év múlva léphetsz szakképzésbe.


Nálatok viszont nem tudom, hogy szokott ez lenni, mit várnak el a képzőhelyek. Szerintem a legegyszerűbb az, ha felveszed a kapcsolatot valamelyik képzőhellyel és megérdeklődöd, kell-e nekik ember és hogy lehet náluk szakképzésbe lépni.

2022. ápr. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!