Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » ELTE hallgatóként elvégezhető...

ELTE hallgatóként elvégezhető 1 éves 60 kredites informatikai képzésről milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés

Volt valamilyen tényleges hasznotok a képzésből? (Pl.: munkavállalásnál elfogadták/figyelembe vették, ha informatikai állásra jelentkeztetek?)


Mennyire tartottátok nehéznek a képzést?


Volt valamilyen kapcsolódó szakotok vagy informatikai előismeretetek vagy teljesen vaktában vágtatok bele?


Utólag hasznosnak találjátok, hogy elvégeztétek ezt a képzést, vagy fölösleges volt? Miért?

Ajánlanátok-e másoknak?


Kb. ezekre a dolgokra lennék kíváncsi, de bármilyen releváns tapasztalat érdekel, mivel sajnos nincs olyan ismerősöm, aki elvégezte volna a képzést. :D


Magamról: angol-biológia tanárszakos hallgató vagyok, lassan a képzésem végén. Érdekel az informatika, de sosem foglalkoztam még vele ezelőtt igazán. Mostanában pedig gondolkodom lehetséges munkaalternatívákon számomra a jövőben, ha mégsem tanárként helyezkednék el, és megragadta ez a képzés a fantáziámat.


Előre is köszönöm a válaszokat! ^^



2022. jún. 13. 00:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem a 2 éves FOSZK-ra gondolsz?
2022. jún. 13. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Jaj bocsi, most néztem utána, hogy mi is amire gondolsz. Ez az egy éves képzés most indul először majd szemptemberbe, szóval senki se fog tudni tapasztalatot írni.
2022. jún. 13. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Másodszor*

Bocsi, reggel nehezen megy a szövegértés nekem :D


Szóval az a helyzet, hogy én annyira nem bíznék a helyedbe a képzésbe. Erősen kétlem azt is, hogy valaki tud majd tapasztalatot írni, mert sajnos itt ebben a kategóriában az egyetemi véleményezések tök ritkák.

Megnéztem a tantervi hálót... nem vagyok lenyűgözve. 2 félév alatt nem fogsz tudni megtanulni programozni. Habár sok helyen szerepel Törley Gábor neve, őt ténylegesen tudom ajánlani, viszont nála is oda kell tenned magad. Sokan elkövetik azt a hibát, hogy annyira kedvesnek ítélik meg a tanárt, hogy nem veszik komolyan nála a minden órán íródó röpZH-kat és a házifeladatokat.

A szgépes alapismeretek egy full felesleges tárgy, Illés már emberileg egy nagyon-nagyon kedves bácsika... az óráján többet beszél a fociról mint a tananyagról. Ennek fényében el is tudod csalni egész végig a tárgyat.

A modern technológiák tök oké tárgy, én szerettem, de gyakorlatilag ha nem weblapszerkesztő akarsz lenni nincs miért elvégezned. Ha pedig az akarsz lenni, akkor az ottani tudás iszonyatosan kevés.

Az infrendszerek elég érdekesen tanított tárgy - nem a jó értelemben - de összességében hasznos tudást ad. Viszont Hajas Csillának nagyon kell nyalni a seggét, mert egy elképesztően szigorú tanárnő.

A térinfó pedig olyan tömény matek és specifikálás, hogy ott arról tanulsz majd, hogy miként kell pszeudókódba leírni a dolgokat és nem pedig lekódolni.


Összességében én bizalmatlan vagyok egy ilyen gyorstalpalóval kapcsolatban és az elte amúgy se erős informatikában. Én eléggé csalódtam benne és bár kevésbé neves az Óbudai, azt mondják mérföldekkel színvonalasabb az kódolás oktatás ott.

2022. jún. 13. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

ha elte hallgatóknak szól a képzés, akkor számolnak azzal gondolom, hogy bölcsész, szociológus is érdeklődhet, így nem tartom valószínűnek, hogy tömény matekkal szívnának.


Ha ingyen van, és van rá időd, lehet érdemes belekezdeni.


Igazából annyi előnye lehet NEM informatikusként, hogy mivel minden a digitalizáció felé megy, egy HR-es úgy ítélheti meg, hogy de jó, tanult informatikát. Illetve +1 sor az önéletrajzban. Ezzel nem fognak mérnöknek, szoftverfejlesztőnek felvenni, de kiegészítésként, plusz pontnak nem lehet rossz. De az is lehet, hogy IT szektorban, nem hardcore IT munkára is felvennének, már csak a diploma miatt is, és betanítanak, és talán minimális előnnyel indulnál.


De nyilván 2 félév alatt csodát nem lehet tenni.

2022. jún. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm a válaszokat :D

Úgy döntöttem megpróbálom, aztán majd kiderül mennyire volt hasznos.

2022. júl. 21. 10:07
 6/6 anonim ***** válasza:
kérdező, megpróbáltad? tapasztalatok? :D engem is érdekelne
2023. jún. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!