Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Orvosi alkalmasságihoz (jogosí...

Orvosi alkalmasságihoz (jogosítványhoz) akkor is kell külön szemészeti vizsgálat, ha felnőttorvosnál csinálom?

Figyelt kérdés

18 leszek szeptemberben, egyelőre még gyerekorvosnál vagyok és nála kértem időpontot alkalmasságira, viszont ők továbbküldtek szemészetre (szemüvegem van). Lehetséges hogy ez azért kell külön, mert ő "csak" sima gyerekorvos, vagy ha átjelentkeznék felnőttorvoshoz, akkor is kellene mennem külön szemészetre?


/Azért kérdezem, mivel ismerős mondta, hogy ő is szemüveges de neki nem kellett külön szemészetre mennie, igaz ez kb 5 évvel ezelőtt volt/



2022. júl. 25. 10:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem kellett külön szemészetre menni. Szemüveges vagyok, májusban voltam jogsit újíttatni. Lehet, hogy első alkalommal kell szemész szakorvosi vizsgálat, újításnál már nem.
2022. júl. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vannak betegségek, amiről kell szakorvosi lelet az alkalmassághoz. Pláne ha első alkalom. Ha beutalt szemészetre az orvos, nem azért tette, mert ő "csak" gyerekorvos, a felnőtt háziorvosod is ugyanezt tette volna.
2022. júl. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mióta nem jártál szemészeten, vagy újítottál szemüveget?

Ezt látják a rendszerben egyébként. Ha regen akkor ez az oka, de egyébként ez legalabb alapos és korrekt, mert a látás azérg eleg fontos a vezetéshez. Attól ne tarts, hogy egy egyszerű szemüvegcsere miatt eltiltanának tőle. Én örülnék, hogy ennyire korrekt és foglalkozik ezzel. Van aki csak rányomja a papirra a pecsétet és kész.

2022. júl. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!