Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Pénzügyi-számviteli tanfolyamr...

Pénzügyi-számviteli tanfolyamról van ismerete valakinek? Elvégezhető?

Figyelt kérdés
Tudom, tíz éve már volt itt ilyen kérdés. Frissebb infóknak örülnék. Van valaki, aki elvégezte és releváns infót tud adni a nehézségéről? Esetleg hol tudnék órai anyagba belenézni? Mielőtt több száz ezer forintot kiadok egy képzésre, ami meghaladja az erőm.
2022. szept. 11. 09:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Először is szeretném megkérdezni, hogy mi a célod a tanfolyammal? Mérlegképes nehezebb és hosszabb, de azzal jobban jársz. A jó könyvelők keresettek, kisebb cégeknek mellékállásban is tudsz könyvelni.

Én középiskolában kezdtem tanulni pénzügyet és számvitelt, nagyon szenvedtem velük, egyáltalán nem ment, de érettségi előtti nyáron egyetlen délután alatt megvilágosodtam számvitelből, összeálltak az összefüggések, ez a diplomához is elég volt. Pénzügyből felmentettek érettségi alól, mert megnyertem az országos tanulmányi versenyt. Tanulható, rá lehet érezni, a releváns törvényeket tudni kell értelmezni. Ha megérted az alapokat az elején, nem olyan nehéz.

2022. szept. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mennyire matekos, utolsó? Jó, tudom hogy az, de aki kettesre hármasra érettségizett, annak felejtős egy pü-számvitel ügyintéző?


Kérdező, ne fizetősre menj, középiskolák indítanak estin 1-1,5, vagy 2 éves képzéseket estin.

2022. szept. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi, második. Én már 45 éves vagyok.
2022. szept. 22. 21:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem számít estin, hogy hány éves vagy :) keress hozzád közeli középiskolát akik indítottak ilyen képzést most szeptemberben. Talán még lehet csatlakozni!
2022. szept. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én májusban végeztem el a pszüt, de én eleve azért mentem, mert mérlegképes szeretnék lenni. Időközben változtak a szabályok, de úgy voltam vele, hogy befejezem. Augusztusban pedig elkezdtem a mérlegképest.

Ha te is ezt szeretnéd, akkor nem kell hozzá a pszü.

Számvitelnavigátor oldalon bele tudsz nézni az anyagba. Szerintem nem vészes, én szeretem :) érdekes és régóta foglalkoztat a gondolat, hogy könyvelő legyek. ( én is elmúltam már 40)

2022. okt. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem érthetetlen, unalmas, 95%-ban számolós, én pár hónap után feladtam ezek miatt, mert éreztem, hogy hiába kínlódok vele, a papírom lehet hogy meglesz, dehogy én nem akarok ilyeneket számolni amiket ott tanítanak, még vagy 30 égig a nyugdíjig, az fix.
2022. okt. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!