Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Aki szépen tud rajzolni:...

Aki szépen tud rajzolni: szerinted meg lehet tanulni rajzolni felnőtt korban, teljesen nulláról?

Figyelt kérdés

Mindig is érdekelt a rajzolás, de sosem voltam benne őstehetség, vagy ilyesmi, de felismerhető a kockám, vagy ilyesmi. Hobbiként gondolnék most rá, de szeretnék szépen rajzolni, figurákat vagy épületeket, mint egyfajta grafika. Lehetséges vajon felnőtt fejjel is megtanulni? Ha igen, hogyan? Vannak erre tanfolyamok? Youtube-on próbálkoztam 1-2 videó másolásával, de hát csapnivaló eredménnyel.


Hogy kell ennek normálisan nekiállni? Vagy ez is olyan készség, amit gyerekként lehet fejleszteni, de felnőttként már inkább el kell engedni?



2022. okt. 3. 06:53
 1/7 anonim ***** válasza:
6%
Engedd el, olyan mértékben nem fogod tudni fejleszteni. Adottság kell hozzá
2022. okt. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Baromság amit az egyes ír, a rajz nem adottság, hanem gyakorlás, abból viszont marha sok. Kb 4 év, mire néha jókat is sikerül alkotni, olyan 10 mire magabiztosan megy majd. Az alényeg, hogy nem másolni kell, hanem emgéretni mit miért csinálnak, bidoból oktató anyagból millió van, de ne várj 1-2 után sikert, majd 1-2 ezer után.
2022. okt. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
98%

#1-nek nincs igaza. Az efféle készségek felnőtt korban is kiválóan fejleszthetők, s egyébként is ha eddig nem fejlesztetted őket, nem tudhatod, hogy mekkora tehetség vagy. Csontváry például gyakorló gyógyszerész volt, eszébe sem jutott ez a pálya, és csak felnőtt fejjel kezdett el festeni tanulni.


Legjobb, ha be tudsz iratkozni egy tanfolyamra, ahol profi grafikus tanít. Vagy ha van pénzed rá, magántanárhoz is járhatsz.

2022. okt. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Nekem volt suliban egy angol tanárom, aki kb. a pálcikaember szintjével elment jobb agyféltekés rajztanfolyamra, majd onnan egyéb ilyen-olyan tanfolyamokra (volt más jobb agyféltekés is közöttük), majd festőtanfolyamokra, mert festeni akart megtanulni, és azt hiszem valamilyen festőcsoportban/magántanárral is tanult festeni közben. Azóta eltelt kb. 10 év, most láttam facebookon, hogy épp amatőrök kiállításán szerepel neki is pár gyönyörű festménye. Szóval gyakorlással tényleg lehetséges. De csak csatlakozz abba a facebookcsoportba, aminek asszem Rajzmánia a neve. Rengeteg ember szokta megosztani, hogy mennyit fejlődött, és tényleg évek alatt mások is az óvodás gyerekrajz szintjéről eljutnak nagyon magas szintekre. De tényleg. Meg tudod nézni, én mondjuk egy ideje már nem követem a csoportot, de kicsitlejjebb görgettem, és rögtön szembejött pont egy ilyen poszt. Ráadásul amúgy szívesen adnak tanácsot mindenben a tagok.
2022. okt. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 xp ali ***** válasza:
58%
Nem lehet, de ez is fejleszthető tanulással-gyakorlással. A "jobb agyféltekés" népbutítás meg magabiztos tehetségteleneket eredményez.
2022. okt. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%
Ötös, négyes vagyok, nem értem miért lettem lepontozva. Kettő ismerősöm végezte el a tanfolyamot, az egyik rengeteg rátanulással igen tehetséges lett, akit említettem, az angoltanáromat, a másikat nem nem említettem, de tud szépen szájat, szemet rajzolni, a pálcikaemberről lényegesen felfejlődött. A kérdező nem azt kérdezte, hogy művésszé válhat-e, ahhoz nyilván születni kellett volna, csak szépen szeretne megtanulni rajzolni. Szépen megtanulni meg kellő gyakorlással, tanulmányozásokkal, és akár opcionálisan ilyen-olyan segítséggel meg igen is meg lehet. Én is megtanultam, én nem jártam ugyan tanfolyamra, hanem rengeteget olvastam kezdőknek szóló könyveket meg youtubeon technikákat. Nem lettem grafikus, sem művész, de csak simán szépen megtanulni meg lehet tanulni rajzolni, HA az ember akar és tesz érte.
2022. okt. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mivel a rajzolás nem arról szól hogy "mütyürkézz" a papíron hanem térlátásról, ahogy előttem írtál, méricskélésről, tömegek arányairól, a válasz határozottan igen. Megtanulni viszont szerintem csak rajziskolában (Budapesten van 1-2) vagy tanárnál lehet, ahol azonnal korrigálnak, vannak értelmes feladatok, témák, modellek, eszközök stb.

Még előnyben is leszel a sok kopírozó "művészhez" képest.

Tapasztalatból mondom sikerélmény, bánom hogy annó nem folytattam.

2022. nov. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!