Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Tudom hasznosítani a tb és...

Tudom hasznosítani a tb és bérügyintézői tanfolyamot a vállalkozásomban?

Figyelt kérdés
Beiratkoztam erre a tanfolyamra, hogy könnyebben elhelyezkedjek, már van egy diplomám, de nem találtam munkát. Elég drága a tanfolyam. Amikor ezt elkezdtem, nem tudtam, hogy összejövök a párommal, akinek van egy vállalkozása, amiből Bt-t csináltunk, kültag vagyok. Sajnos a tanfolyamra bejárni, tanulni nincs időm, ezért nem tudom pontosan, hogy mennyire hasznosítható lenne, ha elvégezném. Ha most kiszállok, még kaphatnék vissza vmennyi pénzt. Úgy látom, hogy amiket tanulunk, szinte csak elmélet, nekem viszont arra lenne szükségem, hogy a vállalkozásban könyvelni tudjak, tb-t kiszámolni stb. Maga az anyag megvan, de úgy érzem semmi szükségem a papírra, ha bármi tudást adhat a tanfolyam, akkor az a gépemen van, de ahogy néztem sz-art se ér az egész, mint általában ezek a tanfolyamok. Most könyvelőt fogadtunk fel az első 3 hónapra, mivel nem könyvelőnek tanulok, csak tb-s-nek, mégis úgy érzem, nem éri meg több pénzt kiadnom rá, így is rengeteg pénzt befizettem. Pl megvetették a tankönyvet, több 10 ezer Ft-ért, erre csak tavalyit adtak, nagy átverés ez az egész tanfolyam. Szóval a kérdés lényege, ha ebből felkészülök, tudnám intézni a vállalkozás tb és egyéb ügyeit?
2010. szept. 27. 18:16
 1/2 anonim válasza:

Nem,nem tudod.

Hacsak nem ez lenne maga a vállalkozásod. Egy külön szakmáról beszélünk évente többszöri kiegészítő tanfolyamokkal a folyamatos változások naprakészsége okán.

Édesanyám évtizedekig művelte ezt egy kb. 500 fős RT.-nél

hiszen komoly vállalkozást és seregnyi alkalmazottat feltételez egy saját tb.-ügyintéző ill. bérszámfejtő.

2010. okt. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, ettől tartottam én is, de kiderült, hogy úgy csinálták a tanfolyamot, hogy véletlenül se kapjak vissza egy ft-ot se, akármi is közbejön, nem kapom vissza a vizsga árát, ami kb 50 ezer ft. Vagy levizsgázok belőle, és lesz egy végzettségem, ami egy év múlva elavul, vagy elvégzem, ha esetleg lesz időm és kedvem a munka mellett. Azt hiszem azt a 200ezer ft-ot most elbuktam, mivel nem fogok ebben elhelyezkedni, hát ez van :(
2010. okt. 6. 21:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!