Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mi kell ahhoz, hogy pilóta...

Mi kell ahhoz, hogy pilóta vagy esetleg légirányító legyek?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a téma és az egész repülés és szívesen dolgoznék reptéren valami komolyabb munkát vagy akár pilóta is lennék.
2022. dec. 26. 21:53
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
NYE-repülőmérnök
2022. dec. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mennyire nehéz a matek/fizika része? Nagyon halál vagy teljesíthető akkor is ha az ember nem matekzseni?
2022. dec. 26. 22:04
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Nehéz nagyon, emelt matek erősen javasolt. Műszaki képzés, így a tantárgyak jelentős része a matekra, fizikára épül, nem csak 1-2 tárgyhoz kellenek.
2022. dec. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
0%
Ha még rákeresni sem bírsz a neten... nem jó neked valami...sertésmegtermékenyítő, vagy istállófiú meló?
2022. dec. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A neten biztos leírják, hogy mennyire nehéz a tantárgy leírásban igaz? fúú... köszi kihagyom ezeket a lehetőségeket de majd meséld el milyen :D micsoda magyar vírtus
2022. dec. 26. 22:43
 6/9 anonim ***** válasza:
Légi irányító. Egyszerűen jelentkezel a tanfolyamra és ha átmész minden szűrőn, akkor kiképeznek. Önköltséget tudjad fizetni és legyél fanatikus a repülés iránt, ez a legfontosabb. Tanfolyamot vagy a hatóság hirdet vagy maga a repülőtér állás formájában.
2022. dec. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Légiirányítás képzést nincs egyetemen, külön oktatják. Amúgy pár dolgot én is tudok mert anno engem is érdekelt, például azt hogy állítólag rohadt nehéz elvégezni, az összes jelentkezőből valami 1-2% aki légiirányító lesz. A másik része hogy egy ilyen suli több milliós tétel, szóval már a tandíj is egy komoly rosta. Valami olyasmit olvastam hogy bizonyos cégek iskoláznak be és ha sikerül elvégezned a tanfolyamot akkor náluk dolgozhatsz, ennek érdemes utána járni. A pilóta képzésről nincs infóm de gondolom hogy még nehezebb elvégezni mint a légiirányítóit
2022. dec. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! A légi irányítás tetszik a legjobban. Tudom, hogy hatalmas a felelősség de nagyon vonzó számomra. Csak az a kérdésem lenne még, hogy mennyire veszi el az idődet? Nem azzal van baj hogy sokat kell dolgozni mert nem büdös a munka de szeretnék mellette magánéletet.
2022. dec. 27. 00:54
 9/9 anonim ***** válasza:
Mint egy akármilyen munkahely, amit műszakban végeznek. A bejutás nehéz, mert nem mindig indul tanfolyam, de aki átmegy a szűrőn, az általában el is tudja végezni. Gyakorlatilag mindenki a szűrőn bukik el, mert alkat kell hozzá, ami vagy megvan az emberben vagy nincs. Nem véletlenül vannak a fizetési toplista tetején.
2022. dec. 27. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!