Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Azzal a kérdéssel jönnék...

Azzal a kérdéssel jönnék hogy, hogyan működik az oktató váltás?

Figyelt kérdés

Idegbeteg, türelmetlen, mindenért ordít.

Nem tudok mellette nyugodt lenni

Amikor tudom hogy menni kell vezetni pl holnap (nem megyek) akkor már gyomorgörcsöm van és stresszelek.

26 órát vezettem se egyívű megfordulás se Y fordulás, 1 parkolást se vettünk, szóval le is akar húzni szerintem. Nem vagyok balf@sz hogy nem tudok vezetni vagy valami. Na mindegy, hogyan kell le váltani? Másik suliba akarok át menni megvan kihez, oktatómnak kell írjak vagy a suliba be mennem ahol még most vagyok?

Oktatómnak is megfogom mondani a vélemenyemet róla miután megvan a kartonom.

Valaki légyszi segítsen ebben az egészben hogyan működik.



2023. febr. 16. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A suliban biztos van valami néni aki az adminisztrációt inzéti. Vele beszélj!
2023. febr. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Jesszusom! Véletlenül nem Imre a keresztneve ennek a "gyöngyszemnek"?

Válts iskolát!


Bemész az autósiskola adminisztrátorához/titkárához, elkéred a képzési igazolás nevű papírod 3pld-ban, azzal, hogy iskolát akarsz váltani. A befizetett, de le nem vezetett órák díját kötelesek visszafizetni. A papírt, és a pánzt 3 munkanapon belül kötelesek kiadni. Neked ez kb 5k Ft-ba fáj.

Azzal átbattyogsz az új iskolába, ott beszélsz a főnivel, befizeted a regisztrációs díjat. Valamikor kapsz új oktatót (addig olvasgasd a KRESZ-t, autogén tréninggel gondolkozz a vezetésen, és nézz hasznos YT videókat a technikákról!)

Remélhetőleg egy normális oktatóhoz kerülsz, és pikk-pakk meglesz a jogsid.

Ne add fel egy agresszív balf@sz miatt, mert nem te vagy az!

Ő kőkemény pénzért szolgáltat, nem szívességből oktat!

Ne hagyd magad átverni!


Sok szerencsét!


U.i.: Nem kötelességed megmondani, melyik iskolában folytatod, ha a régi kérdezi, mond neki, hogy Szabadszálláson fogsz vizsgázni február 31-én. ;-) Az ilyen cserépedénnyel nem kell foglalkozni!

2023. febr. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kérdező privit nem használok, de 👍
2023. febr. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

21. században még mindig vannak ilyen visszamaradottak akik képtelenek haladni a digitalizáció korával és oktató segítségével tanulnak meg vezetni? Nem a kommunizmusban élünk...


Én úgy csináltam a jogosítványt hogy összesen 3 órát vezettem a többit mondtam az oktatómnak hogy papírozza le. Letöltöttem home officeban online autós játékokat amin gyakoroltam (pl. Tank Shooter, 2D Moto Racing) plusz néztem tutorial videókat és udemy kurzusokat aminek a hatására tökéletesen megtanultam magabiztosan vezetni. A forgalmi vizsgám elsőre meglett.

2023. febr. 17. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4 Hülyeségeket ír...


Létezik olyan szimulátor program, aminek a pro verzióját Pesten autósiskolák használnak (City Car Drive), annak meg lehet venni a home verzióját Steam-en, de ahhoz kell force feedback kormány, 3 pedál, H sebváltó, VR szemüveg. Ez a szett kb fél milla alaphangon. Egy csomó mindent lehet vele gyakorolni, és bizonyos mértékig hasznos is. A manővereket elég jól lehet vele szemléltetni, kb 70%-ban azonos feeling, mint igazi autót vezetni, de nem helyettesíti a rendes vezetést. Egyéb, gagyi szimulátor mind csak játék, nem érsz vele semmit.

A forgalmi vizsgát pedig senki nem teszi le 3 óra vezetéssel, és főleg nem tudja "lepanírozni". (Hivatalos személy megvesztegetése bűncselekmény...)

#4 gyakorlatilag feketén megvásárolt egy jogsit, de vezetni nem tud, ráadásul még ostoba is. Majd felkenődik egy oszlopra, utána lesz ideje a pokolban gondolkodni, hogy mit is kellett volna másképp csinálni...Pont az ilyen agyatlanok miatt veszélyes autóval közlekedni!


Kerdező: esetleg a szimulátoros iskolákat megkérdezheted, hogy ki lehete próbálni, vagy lehet-e szimulátorra külön befizetni. Ha a city test-et meg tudod csinálni benne, akkor nem sok gond lesz élőben.

Az ilyen "három óra alatt vizsgáztam" emberkéknek meg nem kell bedőlni. Sajnos az emberek egy része jogsi nélkül, más részük megvásárolt jogsival vezet, a többi meg nem tartja be a szabályokat. Ezért van ennyi baleset :-(

2023. febr. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Még a legszarabb oktató is csak 15-20 óra után enged el, azt is akkor ha nagyon jól megy meg esetleg volt már előtte motoros jogsid, 3 órával egyik sem.
2023. máj. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!