Egyetem plusz Erasmus?

Figyelt kérdés
Ha egyetemen majd Erasmussal külföldre megyek, azt én választhatom meg melyik országba szeretnék menni? Az adott országban angolul lenne a tanítás? Mennyire kell tudni angolul, hogy boldoguljak? A B2-es szint elég lenne?

2023. ápr. 4. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha egyetemen majd Erasmussal külföldre megyek, azt én választhatom meg melyik országba szeretnék menni?

Igen, de van felvételi elbeszélgetés + a tanulmányi eredményedre és még pár más dologra is kapsz pontokat, amik alapján rangsorolják a jelentkezőket. Pl ha kevés pontod van és népszerű helyre mennél, az nem biztos, hogy összejön, így érdemes tartaléknak beírni olyat, ami nem annyira felkapott.



Az adott országban angolul lenne a tanítás?

Vagy az adott ország nyelvén, ez ország vagy akár egyetemfüggő. De ezt tudod előre, amikor jelentkezel.


Mennyire kell tudni angolul, hogy boldoguljak? A B2-es szint elég lenne?

Elég lehet, de nem lesz annyira egyszerű vele. Nagyban megkönnyíti a helyzetet, ha jó a hallás utáni beszédértésed és tisztában vagy a szakod nyelvezetével.

2023. ápr. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, neked kell kiválasztanod az egyetemet ahova mennél.

Igen, angolul lesz, kivéve ha az adott ország nyelvén jobban tudsz, és azt kéred hogy azon a nyelven tanulhass.

Annyira kell tudni hogy az órákat megértsd és vizsgázni tudj. B2 elég lesz, ha nem csak éppen hogy átcsúsztál rajta és azóta a felét el is felejtetted.

2023. ápr. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez az igen angolul lesz egyaltalan nem igaz. Amikor jelentkezel megvan melyik helyekre mehetsz, es meg tudod nezni hogy melyik helyen milyen nyelven oktatnak. Nyilvan ha pl nem tudsz spanyolul, akkor nem fogsz olyan egyetemre jelentkezni, ahol spanyolul van az oktatas.
2023. ápr. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!