Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Fitness instruktor és a...

Fitness instruktor és a személyi edző képzés hogyan zajlik pontosan?

Figyelt kérdés

Miből áll össze a gyakorlati része? Mennyire kell alapból "otthon lenni" az edzőteremben? Vizsga hogyan zajlik általában?

Sajnos ezekről részletesen egyik képzés oldalán sem találtam információt.


2023. ápr. 19. 09:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megváltozott a képzési rendszer a régihez képest. Tehát igen, teljesen otthon kell lenned ebben a sportban különben nem tudod teljesíteni a képzést. Nem nagyon van már olyan képzés hogy nulla edzéssel elvégezhető.. Tudnod kell a gyakorlatokat és az alapokat is és ugye a táplálkozást.

Tanultok majd edzéstervet írni,anatómiat,edzéselméletet és persze gyakorlatot is. Meg lesz egy kis humánbiológia és elsősegély is.

Nálunk voltak próba edzések is random személyekkel. Itt edzéstervet kellett írni és olyan volt mint "ha már edző lennél". Ez mindenhol van gondolom. Ez volt a gyakorlat.


Otthon is kellesz edzened,természetesen konditeremben,és erről edzésnaplót kell írnod. A képzés végén az állami vizsgán portfóliót kell leadnod amit a képzés sortán készítettek el. Ebben az edzésnaplód lesz,edzéstervek amiket írtál,a gyakorlati naplód,és be kell mutatnod a saját fejlődésed a képzés során. Írnod is kell magadról jó pár sort.


Nagyjából ennyi. Mi a célod? Miért akarod elvégezni? Igazából nem sok különbség van a Fitness Instruktor és Személyi Edző képzés között. Annyi hogy a Személyi Edző kicsit jobban ráfókuszál a személyre szabottságra.

2023. ápr. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

OFF!


Van Isten! Ezek szerint akkor szépen lassan kikopnak a csoportos "edzést" "tartó", közben telefont nyomkodó, de a vendég szerint viszont "jaaaj, tök jófej a Feri/Karcsi, olyan jól eldumálgatunk"-féle kóklerek?

2023. ápr. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

2#

Sajnos nem, mert ahány ilyen személyi edzőt látok, mindegyik ezt csinálja.. Jó személyi edző nagyon ritka, az ilyen OKJ-s (semmi baj az OKJ-val, de a legtöbb ilyen embernek OKJ-s végzettsége van) hiper szuper edzőkbó Dunát lehetne rekeszteni..

2023. ápr. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm az 1. válaszolónak a részletes leírást!


Azért szeretném elvégezni a képzést, mert nem érzem magam boldognak a jelenlegi munkámban. Gondolkoztam mi lenne az, amiben azt csinálhatnám, amit szeretek, és mivel kb. 16 éve érdeklődöm a fitness iránt, így arra jutottam, talán bele kellene vágnom, viszont bizonytalan vagyok. Félek, hogy kevés lennék oda és kilógnék a sorból. Mindig is maximalista voltam, sajnos erős megfelelési "kényszer" is van bennem, és úgy érzem, ha valamit nem tudok tökéletesen csinálni, akkor nevetség tárgyává teszem magam, és ezt nagyon nem szeretném.

Edzőterembe soha nem jártam, mert a településen, ahol élek sajnos nincs, és igazából nem is nagyon szeretem, ha bárki lát, miközben edzem. Többek között ez az egyik dolog, amit a képzésen jó lenne leküzdenk.

Eleinte lazább tornázgatással kezdtem, de idővel otthon kialakitottam magamnak egy saját kis "kondiszobát", ahol bár nincsenek gépek, de súlyzókkal bőven fel vagyok már szerelkezve. Emellett a dolog táplálkozási része is nagyon érdekelt mindig is, így próbálok odafigyelni erre is.


Nagyjából ennyi lenne.

2023. ápr. 19. 14:15
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond hogy ez nagyon kevés lesz a képzés teljesítéséhez. Mert hiába "rugdosnának át" a képzésen, az állami vizsgán megbuknál. Már nem magáncégek csinálják a vizsgákat,hanem akkreditált vizsgaközpontok.


Ezek a gyorstalpalós képzések arra jók, hogy egy jó alapra építsenek. Neked már hibátlanul kell tudnod edzeni és nem nekik kell megtanítani rá. Kondicionáló gépeken,kardió gépeken szabad és saját testsúllyal is kell tudnod majd edzeni,természetesen konditeremben mert neked igazolnod kell majd hogy edzel valamelyikbe.


"Edzőterembe soha nem jártam, mert a településen, ahol élek sajnos nincs, és igazából nem is nagyon szeretem, ha bárki lát, miközben edzem."


-Ez sajnos elég nagy baj. Először rendbe kéne tenned magad ezen a téren. Mert ha ilyen "fóbiád" van, te hogy fogsz akár egy túlzsúfolt konditerembe edzést tartani? A gyakorlatokat be kell mutatnod az edzettnek. Ott is figyelni fognak, de amúgy nem hinném hogy bárki "lenézésből" figyelne téged. Vizsgán pedig egy több tagú vizsgabizottság fog állni körülötted.

2023. ápr. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos ebben igazad van, hogy ezt a "fóbiát" kellene rendbe tennem először, de rajta vagyok a dolgon, igaz még semmit nem tettem a dolog érdekében, de az elhatározás már megvan.


Egyébként a vizsga az hogy néz ki pontosan? Tudnál erről is írni pár sort?

2023. ápr. 19. 23:32
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyakorlati része kb olyan mint amit fentebb írtam. Annyi hogy itt tételt húzol és a kihúzott izomcsoporton kell edzened a statisztán. Úgy kell viselkedned nyilván mint egy edző: Bemutatkozás,Anamnézis,Bemelegítés és így tovább... Elmondod az anatómiát is..

A írásbeli része meg amit a képző leadott tananyagba: Edzéselmélet,Anatómia,Biológia... A modulzárókat a képző dönti el milyen formában legyen,de nyilván a tematikától nem térhet el.

A portfóliót, ami olyan mint egy mini szakdolgozat, meg jól megkell írnod a képzés során. Ezt le kell védened majd a vizsgán. Nekem kb 50 oldal lett mindennel együtt. A képző nyilván segíteni fog hogy kell elkészíteni.


Szóbeli (hál istennek eltörölték minden OKJ vizsgán ezt a tétel húzásos felelést). Csak egy szakmai beszélgetés lesz. Elmondod miért akarsz ebben szakmában dolgozni,mesélsz magadról hogy miért is szereted ezt a sportot..stb


Nyilván aki évek óta edz annak ez nem olyan nehéz. De azért így is volt benne munka bőven.

Amúgy hogy edző legyél nem csak a papíron fog múlni, hanem hogy a testépítés-fitness ágban mennyire vagy jártas és hiteles, na meg mennyire jó a pedagógiád.. Sok terem SAJNOS nem követeli meg a szakmai bizonyítványt,hanem bratyi alapon megengedik sok jött-mentnek hogy edzősködjön. Ebből is születik a sok kókler edző. A papír annak jó aki egyéni vállalkozást akar vagy alkalmazotti jogviszonyba akarja az edzősködést folytatni.. Kb mint nálam..

2023. ápr. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát úgy tűnik, nem is olyan egyszerű ez... Mármint, ahogy látom, hogy mennyire megnövekedett az utóbbi években az "edzősködőknek" a száma, azt gondoltam nem veszik ilyen szigorúan a dolgokat az oktatáson, de ezek szerint tévedtem.

Van olyan ismerősöm egyébként (nem Magyarországon él), aki soha életében nem edzett, nem is érdekelte egyáltalán ez az életmód, és egyszer csak egyet gondolt és kb. 3 hónap alatt ledobta a plusz kilóit, és újabb 3 hónap múlva pedig elvégezte a csoportos/ személyi edző képzést és egy fél éve ebben dolgozik. Nem igazán izmos, de gondolom idővel majd látszódni fog valamennyire a munkája eredménye, ha jól csinálja, viszont mégis vannak kliensei, és nekem úgy tűnik, megállja a helyét.

Gondolom, akkor ezek szerint külföldön nem így zajlik a oktatás, mint itthon, mert a leírásod alapján belőlem kb. soha nem lehetne semmilyen edző, még így sem, hogy évek óta az életem része ez az egész. Vagy ki tudja... azért mindenestre gondolkodom még a dolgon. :)

2023. ápr. 20. 10:59
 9/10 anonim ***** válasza:
29%

Én pedig azt mondom, hogy, ami érdekel, azt ne hagyd veszni.


Ha van egy alap elméleti tudásod, akkor nem lesz gond.

Ha tisztában vagy a periódizációval, anatómia egy kisebb részével (mi hol ered, tapad, de ezt megtudod könnyen tanulni), a volumen-frekvencia-intenzitás hármassal, a hipertrófiával (mint fogalom), a gyakorlatok HELYES kivitelezésével, RPE - RIR skálával, akkor nem lehetsz olyan nagy gondban..


Az utóbbi években valóban annyi kókler edző lett, hogy az valami hihetetlen. Olyanokat látok, hogy sokszor én érzem magam kellemetlenül és én mennék oda inkább segíteni a kliensének..


Edzőterembe járok heti rendszerességgel 4-5 alkalommal már másfél éve. Az életem változtatta meg ez a sport (+35kg volt rajtam 3 éve.. ) és biztosan fogok csinálni ha nem is egyetemen, de egy komolyabb képzést. Miért? Mert érdekel és ebben simán eltudnám magam képzelni egész életemben.

Kb csak ennek élek jelenleg, folyamatosan tanulmányokat, videókat nézek a témával kapcsolatban és bátran kimerem jelenteni, hogy szerintem nevetve lekörözöm az ilyen OKJ-s edzőket elméleti tudásban. (Nem, nem vagyok nagyképű, csak tisztában vagyok a képességeimmel. :D )


Ha úgy érzed, nincs még meg a kellő tudásod, akkor képezd magad. Olvass tanulmányokat, nézz videókat és foglalkozz ezzel az egésszel. Hiba lenne meg nem próbalni.


Én drukkolok neked, mert az csak jó, ha olyan emberek szereznek papírt erről, akik érteni is fognak hozzá.

2023. ápr. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Meg lett szigorítva eléggé az tény de ez így helyes.. Azért van sok kókler edző, mert sok edzőterem puszipajtás alapon mindenféle jött-mentet alkalmazhat végzettség nélkül. Azért nevetséges valljuk be, hogy a sok ehhez hasonló Személyi edző kisfiú "edző" feliratú pólóban még a 15-ös tárcsát sem bírja visszatenni a helyére. De ő edző. Nyilván kell egy megfelelő erőszint és hitelesség.


Igen el lehet külföldön is végezni a képzést,ott is vannak gyorstalpalók. De ezeket a bizonyítványokat itt akkreditáltatni kell hogy munkavégzéshez alkalmas legyen. Amit vagy elfogadnak vagy nem. Magyarországon már csak az új képzési rendszer szerinti képzők érhetőek. Sosem volt diplomás vagy más tudományos fokozatot adó képzés a régi rendszerben sem.


Ha érdekel vágj bele. A motiváció nagyon fontos ezt a vizsgán is nézik. Beszélj edzőkkel,tarts edzést ismerőseidnek konditeremben hogy gyakorolj..

2023. ápr. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!