Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mik a tapasztalatok a Focus...

Mik a tapasztalatok a Focus Oktatásközpont Villanyszerelő (Épületvillamosság) képzésével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Különösen érdekel, hogy mennyi az elmélet/gyakorlat aránya, illetve, hogy mennyi előismeret szükséges valójában? (Azt írják, hogy "szakmai előképzettség nem szükséges", viszont az is szerepel az oldalon, hogy "felnőttképzési jogviszony előzetes tudásszint méréssel". Miért kell felmérni a tudásszintet, ha nem szükséges előképzettség?)

2023. jún. 22. 17:37
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Ne akarj villanyszerelő lenni, már iszonyatos túlképzés van. Ráadásul az ilyen felnőttképzéses gyorstalpalók nem sokat érnek, a legnagyobb baj velük az hogy nem tekintenek ezzel a papírral rendes villanyszerelőnek csak egy gyorstalpalós leszel...Ez a vonat már 2-3 éve elment. Autóvillamossági szerelő sokkal jobb.
2023. jún. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, ez az #1 arra tette fel az életét, hogy eltántorítsa a leendő villanyszerelőket a szakma megtanulásától. Semmi értelme nincs annak, amiket ír. Piszok nagy kereslet van villanyszerelőre, és mivel más képzés manapság nincs, csak olyan, mint amilyen van, nem jöhet szóba az, hogy ez a papír nem olyan, mint másmilyen papír, amilyen úgysincs.
2023. jún. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mehet majd Németországba, ott esetleg van kereslet, de itthon nincs! Normális fizetés, bejelentés stb meg végképp. Nem az egyes voltam!
2023. jún. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Na, akkor már segédje is van az #1-nek. :D Ettől még nem lesz igaz, amit írnak.
2023. jún. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Sajnos igaz.

Legyek én a harmadik "segéd". De olyan intézményben dolgozok ahol felnőtt oktatás is van. Ezerszámra jönnek ki a friss villanyszerelők, a MEEVET-nél is mondták egy konferencián ide már nem kell több villanyszerelő inkább kevesebb de minőségibb! Már rég nem éri meg ez a szakma itthon.

2023. jún. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez az ezerszámra ez nyilván a nem tizenhatan végeznek, hanem huszonketten. :D Jelenleg vagy négy ilyen netes fórumon garázdálkodok, mindenütt keresik a villanyszerelőt a kétségbeesett építtetők. A MEEVET-nél nincs egy értelmes ember sem, szavukra ugyan ne hallgass, azok kitenyésztették a helybéli kiskirályok új fajtáját, a regisztrált villanyszerelőt, aki azért, hogy odamegy, elkér 70 eFt-ot (egy éve olvastam, újféle mérőből szeretett volna a háztulajdonos adatokat kinyerni, egy adatkábelt kellett volna bedugni - amit a szolgáltató reklámoz, hogy ilyen lehetőség van! - ki kellett volna egy kisajtót nyitni, kábel bedug, kisajtó bezár és plombál, hetvenezer :D ). A minimum, hogy ezeknek a létszámát meg kéne duplázni, hogy kisebb árverseny kialakuljon.


Javító kisiparos meg aztán pláne égen és földön nincs.

2023. jún. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk ezt tegyük hozzá, hogy a villanyszereléshez normális ész kéne, az meg aztán úgy a népesség negyedénél van maximum.
2023. jún. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nincs semmilyen kompetencia teszt, elvégzett 9-10. osztály után lehet menni villanyszerelőnek, de hallottam olyan intézményről ahol a 8. általánost is elfogadták. Én érettségihez kötném, és minimum 2 éves képzés legyen. Tudom hogy nem egy atomfizika. De tényleg boldog boldogtalan csak azt nézi mennyit kereshet vele, ami nyilván főleg manapság nagyon fontos de nem ezzel a szakmával nem az iskola padból kiesve fogják "megváltani a világot". Ahogy esik össze az építőipar egyre több szakember fog felszabadulni, még el vannak kényelmesedve sokan de a valóság lassan rájuk rúgja az ajtót.

Akkor egy kezdő gyorstalpalós mezítlábas mihez fog kezdeni?

2023. jún. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én már 25 éve hallgatom, hogy haldoklik az építőipar, mikor fog már bekövetkezni?
2023. júl. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
hát bekövetkezett :D
febr. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!