Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Kezdő programozók, szoktátok...

Kezdő programozók, szoktátok képezni magatokat Udemy-n munka után? Vagy egyeb módon? Mennyi időt szoktatok naponta szánni önképzésre?

Figyelt kérdés

2023. jún. 28. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Haladó vagyok, de persze. Sokat. Kb napi 1-2 órát.
2023. jún. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 1-2 órát én is, érdemes is, mert folyamatosan jönnek ki új dolgok. Bár én még csak gyakornok vagyok, így még több tanulásra van szükségem, de munka mellett ennyire marad energiám.
2023. jún. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, ment a zöld kéz. :)
2023. jún. 28. 20:18
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Én sosem éreztem a szükségét, mert elég jó hírű cégeknél dolgoztam / dolgozom jelenleg is, ahol éreztem saját magamon az erőteljes és intenzív fejlődést. Valós problémán dolgozni pedig szerintem sokkal hatékonyabb tanulás szempontjából, mint munkaidő után még leülni és udemy kurzusokat nézegetni. Én az utóbbit sosem csináltam, olyanra viszont volt példa hogy munkaidőn túl még gondolkoztam azon, amit munkaidőben nem sikerült megoldanom vagy blocker volt számomra. Engem nem ért hátrány, mert külön nem fektettem energiát abba hogy hobbi szinten is programozzak, szerencsére sikerült elsajátítanom magas szinten a munkámhoz kapcsolódóan a programozást.
2023. jún. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is, utolsó, neked is ment a zöld kéz. Én szeretnék majd munkán kívül hobbiból is kódolgatni, mert van egy csomó mini projekt ötletem, meg mindig találok valami frameworköt, újdonságot, amit érdekesnek és érdemesnek tartok megtanulni. Én még nem dolgozom sajnos, még nem nagyon jelentkeztem sehova, mert egyelőre kevésnek érzem a tudásomat junior vagy gyakornoki pozícióra is, így átlag napi 7-8 órát programozgatok, ha elkap a flow, kicsit többet is. Ha majd lesz munkám, nem engedhetem meg magamnak ezt a luxust, 1-2 óra viszont abszolút reálisnak tűnik 1. és 2. válaszoló. Egyébként még nem tudom pontosan, mivel szeretnék foglalkozni. HTML, CSS, Bootstrap, SQL (MySQL, PostgreSQL) nagyon jól mennek, ezekből szereztem LinkedIn-en is Badge-eket. (Tudom, hogy ezek nem programnyelvek) PHP-ban tudok egyszerűbb CMS, ERP cuccokat írni, van 2 projektem is, de nem akarom őket GitHubra feltölteni, mert szégyellem, hogy nem túl clean a code. Anno az volt a szempont, hogy működjenek. JavaScript megy egész jól, szeretném most hozzátanulni a Node-ot, Angulart, Vue-t. Szemezgetek CakePHP-val, Symfonyval is, de a PHP-ban nem szeretnék annyira elmélyülni. Illetve a Javat tanulom néhány hónapja, ilyen kisebb egyszerűbb, interaktív cuccokat már tudok írni, ilyen Pizza hozzávalók összeállítós programot stb. A Javat sokkal érdekesebb és érthetőbb nyelvnek tartom, mint a PHP. Tudom, hogy nincs rossz vagy jó nyelv, minden attól függ, mi az ember célja vele, de nekem a Javára jobban ráállt az agyam, mint a PHP-ra. Szeretnék belekóstolni a Springbe, Hibernate-be, Mavenbe. Alapvetően nagyon kíváncsi természet vagyok, a Pythont is vágom nagyon alap szinten, Rasperry Pi cuccokat is programoztam nagyon alap dolgokra. Szerintetek ezek közül melyik vonalra érdemesebb jobban ráfeküdni? Bocsánat a sok kérdésért, csak hátha tud valaki valami okosat írni :)
2023. jún. 28. 22:15
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen a legritkább esetekben van, ha valami nagyon érdekel.

De egyébként nem vagyok rászorulva. Nálunk munkaidőn belül allokálva van idő önképzésre és van cégen belüli tananyag, amiért nekünk nem kell fizetni. Szintén van cég által fizetett képzés, amik pl. normális esetben több 100 euróba kerülnének.

Szóval a legtöbb esetben tényleg nem csinálok ilyet, és még az is rendben van, ha nem szakmai képzést csinálunk épp.


Ha pedig a projektünk vált irányt, amihez új technológia kell, akkor erre további időt szánunk. Pl. nem rég kellett 2 új technológiát tanulnunk, akkor 3-4 hétig kb. csak ezzel foglalkoztunk és majdnem semmit nem csináltunk a projekttel kapcsolatban.


Van előnye, ha multinál dolgozik az ember. :)

2023. jún. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én munka után még többnyire szoktam programozni saját projecteken, így sokszor van átfedés a munkám és hobbim között.


Például volt már olyan, hogy munka közben láttam egy rettenetesen megvalósított dolgot. Szabadidőmben hasonló dolgot implementáltam hobbi projectemben, csak persze sokkal jobban és munkahelyen már kész megoldással mentem a problémára.


Tehát gyakran van, hogy a hobbi projecteimet a munkám kiegészétésére "túlórázásra" is használom.


Ilyen kurzusokat is nézek just for fun. Pont a Udemyn vettem nem rég, de amúgy cégen belül is vannak lehetőségek a fejlődésre. Rengeteg tanfolyamot támogatnak és vannak bizonyos partner cégeknél lévő tanfolyamok, amik tanusítványainak megléte a cégeknek is fontos, így még pénzügyi jutalommal is támogadják, ha lerakod ezeket a vizsgákat.


Szóval összességében szerintem egy programozó rengeteg tud és sokan tanulnak is munkán kívül.

2023. júl. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!