Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » 90 órát levezettem B kategóriá...

90 órát levezettem B kategóriából, és még az oktatóm nem enged elmenni az első vizsgámra. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2023. szept. 27. 22:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Először rendesen gyakorold be a vezetést rendőr és forgalommentes mellékutakon egy közeli rokonod magángépkocsijával (vagy a sajátoddal). Mindehhez a megkövetelt elméleti ismeretek hibátlan elsajátítása magától értetődő dolog.


Utána vegyél pótórát, hogy az alkalmasságodról legyen lehetőséged meggyőzni az oktatódat.

2023. szept. 28. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire rosszul megy vagy ennyire rosszul tanított és csak le akar húzni?
2023. szept. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

#2 - az autóvezetés túl egyszerű téma ahhoz, hogy egy tehetségtelen oktatón ne legyen képes valaki önerőből túltenni. Egész egyszerűen a kérdező túl lazán vette ezt a szó szerint életbevágó oktatási programot, és erre a slendriánságára rábaxott anyagilag.


Ha jól tudom, mindmáig orvosi szakvéleményt is kérnek az autóiskola megkezdéséhez, tehát nem lehet tanulást akadályozó fogyatékossága az illetőnek, ha nem hamis orvosi dokumentumot adott be.


Ha emberünk esetleg egy igazi seggfej oktatót fogott volna ki, akkor joga van kérni a hivatalos vizsgát az oktató akarata ellenére is, ha szerződéssel tudja igazolni a hivatalos autóiskolai képzés abszolválását. (Egy fizetős szolgáltatásnál mindig vannak reklamációs feltételek.)


Viszont ha egy ilyen vizsgán csúnyán beég valaki, akkor belátható időn belül igencsak nagy gondja lesz az adott járásban a jogsi megszerzésével!

:)

2023. szept. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Anélkül h ítélkeznék bárki felett, gondold végig, hogy tényleg készen állsz e a vizsgára, nem lehet h csak védeni akar téged a kudarctól?
2023. okt. 3. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Leveltetu ***** válasza:

Először is...hol vizsgázol? Országonként változnak a feltételek. Ha magyarországon vizsgázol akkor feltételezem, hogy megvan már az elméleti vizsgád meg a rutin vizsga is, tehát most küvetkezne a forgalmi vizsga amire ne enged az oktató.

Nekem Budapesten 40 perces vizsgaótvonalam volt, ebben aztan benne volt minden finomság szoval szenvedtem is eleget vele. Ha jól emlékszem kezdettől a jogsi kézhezkapásig eltelt kb 8 hónap (utolsó kettő az elsősegély miatt mert későn kaptam időpontot)


Véleményem szerint, kérdezz rá nyugodtan az oktatóra, hogy mi az oka amiért ne enged vizsgára. Lehet túl szexi vagy és szeret nézegetni vezetés közben :))

2023. okt. 3. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Még mindig jobb,mintha első utadod összetörnéd magad. Biztos meg van az oka.

40 évig dolgoztam vizsgabizottságon.

2023. okt. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Meton ***** válasza:
Így van. Az oktatód pontosan tudja, hogy el fogsz hasalni a vizsgán. Ismeri a vizsgabiztost és látja, mire vagy képes. Ha úgy ítéli meg, hogy még kell órát venned, akkor az biztosan úgy is van. Az oktatónak is jobb, ha megszabadul tőled, de ha elbuksz, azzal az oktatót is minősítik. És persze abba is gondolj bele, hogy ha a rendőr vizsgáztat, az nagyon sokba kerülhet, a megszégyenülésről nem is beszélve. És akkor ez még nem is a legrosszabb lehetőség. Cserélj oktatót, hátha azzal többre mész, de ne siettesd a vizsgát. Az lehet, hogy egy másik oktatóval jobban szót tudsz érteni, jobban átjön a tudás.
2023. okt. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Sosetom válasza:

Nem csak arról van szó hogy elhasalsz-e a vizsgán.

Ha nem tudsz vezetni, nem ismered megfelelően a szabályokat ön-és közveszélyes lennél az utakon, amitől az oktató és vizsgáztató tart távol addig, amíg nem sajátítod el a kellő tudást. (miután átmentél a vizsgán sem fogsz tudni sokmindent, érdemes elmenni egy vezetéstechnikai tréningre)

2023. okt. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Meton ***** válasza:
100%
8-as. Van ebben valami, de az oktatónál csak az alapokat tanulja meg, mondjuk hogy ne okozzon balesetet. Utána még sokáig csak kísérővel vezethet és sok év kell mire valóban megtanul vezetni. Általában a kritikus időszak az, amikor már 1-2 éves jogsival magabiztosnak érzi magát, aztán elkezd vagánykodni. Ebből van a legtöbb baleset. Az a jó, amikor a vezető rájön, hogy az autóvezetés nem a sebességről, vagy a gyorsulásról szól, hanem hogy eljusson egyik helyről a másikra, biztonságosan.
2023. okt. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!