Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Társadalmi-viselkedéselemzés...

Társadalmi-viselkedéselemzés (msc) szakon tanul valaki? Különösen tekintettél a leírás szerinti big data specializációra szeretnék kérdéseket feltenni és úgy általában is.

Figyelt kérdés
nov. 19. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, de őszintén szólva nagyon jó ötlet, remek szaknak tűnik.
nov. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jól érzem az iróniát? :D


Igazából ez a szak talán jobban lefedné amit szeretnék, mint a szociológia. Viszont kevés infót találni róla a kötelező leírásokon túl.

nov. 19. 19:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem érzed jól az iróniát, baromi jó szaknak tűnik, én is szívesen járnék, ha le tudnám nyomni a család torkán, hogy egy 8. diplomát is szerzek. Nagyon jó diplomának tűnik tényleg.
nov. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én ha igaz a leírás és túlélhető az infós része, akkor kb. ezen tudnám megvalósítani azt amit máshol nem tudtam. Főleg, hogy valamelyes rokon tudomány ez így a felvételivel elvileg nem lenne gond.
nov. 19. 19:31
 5/5 anonim ***** válasza:

A képzés konkrét ismerete nélkül, de mint szakmabeli: természetesen a képzés “infós” (helyesebben statisztikai és adatprogramozós) része könnyedén megtanulható.


Nagy valószínűséggel R vagy Python (jó esetben mindkettő) nyelven fogtok tanulni. Ezek könnyen tanulható, baromi élvezetes dolgok. Sőt, ha szeretnéd, linkelek is neked ingyen könyvet, bele tudsz pillantani / ki tudod próbálni, hogy kell ezt csinálni, nem egy atomtudomány.


Az ügyesebbek már most elkezdhetik például a Google Data Analytics Professional Certificate tanfolyammal a Courserán: [link]


Nagyon jól mutat a CV-ben, nagyon hasznos, és mire a képzéshez jutsz, te leszel adatelemzésből és R programozásból a király.


De tudok ajánlani teljesen ingyenes könyvet és videókat is.


A behavioral science egyébként nagyon menő terület manapság, én az egyik legnagyobb német multi stratégiai osztályán dolgoztam együtt behavioral science friss phd-sel, együtt csináltunk egy anyagot a témában, amely azonnal ment be a CEO-hoz. Gondolhatod, hogy nem egy köldöknézegetős cucc. :)

nov. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!