Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Vélemények az energetikai...

Vélemények az energetikai mérnök szakról?

Figyelt kérdés
Leginkább az érdekel, hogy mennyire lehet elhelyezkedni.

nov. 20. 18:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

El lehet vele helyezkedni, de főként nagyvárosokban, elsősorban Budapesten (ha jól beszélsz idegen nyelveket, akkor biztosan külföldön is el lehet).


Például gépészmérnök-gépgyártástechnológia, villamosmérnök-automatizálás végzettséggel szerintem sokkal könnyebb az elhelyezkedés, jobban lehet válogatni, könnyebb váltani.

nov. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Ismertem olyan embert aki villamos mscre ment utána és kva sok kreditet potolt. Kevesebb volt vele az allaslehetoseg szerinte és a bérek is alacsonyabbak volt ha jól emlékszem ilyeneket mondott.
nov. 21. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ha sikerül elhelyezkednek mondjuk valamilyen nagyvárosba(Budapest kivétel), akkor mennyi lehet a nettó fizetésed?
nov. 21. 17:53
 4/12 anonim ***** válasza:
10%
Erre a mennyit keres ez még az, komolyan egzakt választ vártok? Ennél ostobább kérdés nem sok van.
nov. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

A fizetés itt is nagyon változó lehet és ipari tapasztalattól, önállóságtól is függ. Önkormányzatnál, államnál, önkormányzati távhőszolgáltatónál szerintem csak 300-400 ezer körül lehet a nettó. Mérnökirodában lehet 300-800 ezer. Nagy ipari cégnél, energiaipari nagyvállalatoknál szerintem nettó 500 ezer - 1 millió körül lehet keresni.

És aki menedzser, irányító, gyakorlatias típus, beruházásokat, kivitelezéseket vezet, az többet keres, mint az irodai tervezők.

nov. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
Most fogok végezni. Xar az egész. Nem igazán tudják hogy mit is tanítsanak ezen a szakon.Tanulsz mindent, szivatnak több oldalról is,de hasznosítható tudást nem sokat adnak.Én is dolgozok több mint 1 éve,azóta kicsit elviselhetőbbek a suli szarságai is. Inkább menj gépész vagy villamosmérnökire,az elhelyezkedési lehetőségeid is jobbak lesznek.
nov. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
4-es Nekem egy "kb" is megteszi, nyílván nem pontos választ várok.
nov. 22. 17:17
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Be lehet fürödni mérnök szakokkal ha nem jól valaszt az ember. Például én épìtőmérnökit végeztem, de nem tartom egy versenyképes szakmának.
nov. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%
Menj inkább villanyra és ha érdekel az energetika, akkor szakosodj arra.
nov. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Menj inkább villanyra és ha érdekel az energetika, akkor szakosodj arra."


Ez felmerülhet opcióként, jó a tanács. És ha a villamos energetika specializációt választod, attól még tanulhatsz más területekről is szabadon választható tárgyként (a BME-n, viszont az ÓE-n úgy tudom csak az adott szakirányon lévő veheti fel a szakirányos tárgyat, Miskolcon nem tudom mi van).


Ha viszont a gőzturbinák, gázturbinák, erőművek, kazánok, motorok, kalorikus gépek szerelmese vagy, ezzel akarsz mindenképp foglalkozni, akkor az energetikai mérnök szakod válaszd! De itt is felmerülhet alternatívának, hogy gépészmérnök szakot csinálsz és MSC-n tanulsz energetikai gépekről (BME-n van kalorikus gépész mesterképzés).

nov. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!