Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Melyik tőzsdei kurzust érdemes...

Bencevagyok17 kérdése:

Melyik tőzsdei kurzust érdemes megvenni, vagy honnan érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
Valakinek van tapasztalata fizetős tanfolyamokkal? Coach Vanessa tanfolyama? Köszönöm.

dec. 2. 19:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
Interneten szerintem minden tudás ingyen is rendelkezésedre áll. Én nem bíznék úgynevezett "coach"-ban. Ezt lányt én is láttam már tiktokon, de nem szimpatikus már eleve ahogy előadja magát. (Tudom kérdésed nem csak rá irányult.) Szerintem angol nyelvtudás sokat segíthet ezen a területen.
dec. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem ár-érték arányban az a legjobb, ha otthon elolvasol egy hasznos könyvet a témában. Ajánlatom:

Ben Carlson - Befektetés józan ésszel


az angol verziót ingyen is le lehet tölteni a neten

dec. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Magyar nyelven ez a legjobb képzés:


[link]


Ingyenes, semmilyen "egyéb" feltétele sincs.

dec. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%

Én személy szerint nem hiszek ezekben a coach-okban, a Vanesszától pl még egy db technikai elemzést nem láttam, csak szövegelést a sikerről.


Igazából a neten minden fent van ingyen. Ha van némi angol tudásod akkor youtube-on hamar találsz tradereket, de magyar is van, pl őszinteforex.


A másik, ami nekem sokat segített, hogy az MT4 vagy 5 ingyen letölthető, ott nyithatsz demó számlát és lehet gyakorolni. Az első pár hónapomban én semmi mást nem csináltam, csak figyeltem, hogy mi történik a devizapárokon, néha 1-1 "teszt" pozim is volt. Én ezekből ismertem meg az alapokat, szerintem hasznos. Azt viszont felejtsd el, hogy ez 1-2 napos folyamat. Rengeteg idő kell, mire megérted, hogy épp mi történik a charton.

dec. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%

Én nem értek egyet az előző válaszokkal. 5 éves tapasztalatom van, mára a fő szakmám a forex, daytrade kereskedő vagyok és ebből élek.

Valóban rengeteg ingyenes anyag van neten, ilyen az xm is, és ezer másik, de ezek egyszerű technikai elemzések, képtelenség csak ezzel sikeresnek lenni.

Akik itt vàlaszoltak, biztos vagyok benne, hogy nem kerestek semmit még ezekkel a technikákkal, a forex ennél sokkl több.

Profi módon meg kell tanulni, mikor szabad kereskedni és mikor nem, mikor milyen stratégiát érdemes használni, menedzselni a pozíciót kereskedés alatt, és profin kezelni a tőkét, hogy minél kevesebb legyen a kockázat. Ezután jön majd a pszichológia, végig stabilnak kell lenni, bármi történik. www.blackwraithfx.com

Ennél jobbra nincs szükséged, mindent megtanít, amit fent írtam, emellett 4féle stratégiát, 2 könnyebb és 2 profi szintű, nehezebb.

Lehet menni az ingyenes anyagokkal is, csak egy kezdő sosem fog egyedül rájönni, hogy baromságot tanul, és rögzül a hülyeség, rengeteg idő elmegy vele feleslegesen, és van aki meg se tudja.

Aki komolyan akarja venni, és időt spórolni, az fizesse ki a BW tananyagot és csókolom, sorba van rendezve minden, lépesenként felépítve, és ezután rendszeres gyakorlás és semmi másra nincs szükség.

dec. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

#5


"Lehet menni az ingyenes anyagokkal is, csak egy kezdő sosem fog egyedül rájönni, hogy baromságot tanul, és rögzül a hülyeség, rengeteg idő elmegy vele feleslegesen, és van aki meg se tudja."


Hahó, erre való a demó számla, hogy ez kiderüljön. Amíg hosszútávon nem stabil a kereskedés, addig nem megyek át élesre.


Igaz, én nem daytrader vagyok, mert nem fogok 20-30 pipekért görcsölni a chart előtt, és abban is biztos vagyok, hogy te jobban értesz az elemzéshez, mint én, de amíg havi szinten kiszedek a piacból ~2000 pipet azzal, hogy napi 1-2x átszaladom a chartokat, addig pont lesz*rom a profi, rommá elemezgetős statisztikákat. Nekem ez kényelmes, stresszmentes.


Ja, és sose fizettem elő sehova.

dec. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
20%
*statisztika helyett stratégia akart lenni, bocsi
dec. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
42%

7# persze, írtam is, hogy rengeteg idő elmegy vele. Ha okos valaki és nem hajtja a kapzsiság, akkor demó számlát vagy backteszt programot használ, de én kezdőként 1-2 évet elcsesztem a haszontalan stratégiákkal. Rendszeresen gyakoroltam a hülyeséget.


Havi 2000 pip az nagyon szép eredmény, én is gyakoroltam a swinget, de konzisztensen nem tudtam sosem ilyen eredményt.

Érdemes megnézned mekkora a legnagyobb drawdown időszakod és az átlagos vesztő szériáid, és annak megfelelően méretezni a pozíciókat. Nagyon szépen lehet fejlődni ekkora profittal, amit tudsz havi szinten, gratulálok hozzá!

dec. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

Én befizettem a Vanessa kurzusára, úgy, hogy semmit sem tudtam előtte a kereskedésről. Az alapokhoz nagyon jó volt nekem, értem, hogy mit miért és hogyan - nagyjából. Nem nevezem magam expertnek ettől, és azt sem mondom, hogy élesben tudnám jól csinálni, mert még sokat kell tanulnom erről, de én nem érzem kidobott pénznek azt a 20k forintot amibe került.

(Nem vagyok fizetett ügynöke a csajnak, meg troll se, csak egy mezei pszichológus aki szeretne belelátni és beletanulni a kereskedés rejtelmeibe.)

dec. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Vicces olvasni ezeket a válaszokat, szeretem, amikor az emberek általánosítanak. Közben a többségük meg sem próbàlta, vagy belefutott egy csalóba, ami kiváltotta ezt a hozzá állást, vagy ha jó mentornál is kezdett neki a tanulásnak, nem jött 1 hónap után a lambónak az ár biztos.

12 éve kereskedem, az elején a főállásom mellett, az utóbbi 4 évben pedig főállásként, founded nagytőkével.


Persze, vannak akik próbálják elhitetni, milliomosok 19 évesen, és vedd meg az anyagot, közben a helyesírás sem megy, de ha valaki logikusan gondolkozik, leellenőrzi az oktatót/mentort, akinek meghamisíthatatlan, rendszeres eredményei vannak, attól érdemes tanulni.

Legalább 5 nevet tudnék mondani világszinten, aki angolul oktat és nagyon jó kurzusaik vannak, de van 2 magyar is, akikkel profitos tud lenni az ember garantáltan. A lényeg, ami nem tetszik sokaknak, hogy legjobb esetben is 1 év napi szintű tanulás és gyakorlás, mire elkezd rendszeres lenni a profit. Utána, éles számlán pedig jönnek a mentális gondok.


Neveket direkt nem írok, mert mindegy kit ajánlanék, le lennék pontozva, hogy biztosan azért ajánlom, mert érdekeltségem van benne. A saját baráti köröm és családom kinevetett, amikor beszéltem nekik a forexről és a benne rejlő óriási potenciáról, ma pedig hozzám jönnek tanácsokért vagy kölcsönért és próbálnak utolérni.

Ha valakit érdekel kik a megbízhatóak forex oktatásban, hogy elkerülje a scammereket, nyugodtan írjon privát üzenetet, segítek benne.

Több, mint 30 tanfolyamot vettem meg az elmúlt éveim alatt.


A tényt pedig el kell fogadni, hogy a forex kereskedők 75-80%-a sikertelen és veszít a devizapiacon. 5/4 embernek nem fog sikerülni, így mindig a károgók lesznek többen. Akinek bejött, az általában megmosolyogja őket, és csendben örül magának és annak, amit elért.


Aki belekezd, kösse fel a gatyát, legyen nagyon szorgalmas és válasszon jó mentort! Sok sikert!

jan. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!