Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Egy tetoválótanfolyam mennyibe...

Egy tetoválótanfolyam mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Elsőre buta kérdésnek tűnhet, mert miért nem keresek rá, de sehol nem találtam még csak kb. árat sem, és elképzelésem sincs, hogy a mai világban mennyi lehet. Vállalkozói rész nélkül egy hetes körülbelül. Aki már volt esetleg, vagy tud valamit a témáról. Vagy akár ajánlások is jöhetnek.

márc. 11. 20:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Én szimpla google keresés (tetováló képzés ár) után csak három helyre kattintottam. Az első 270ezer, amiben a képzés ára, egy belső vizsga és egy külső vizsga ára van benne. Nincs benne anyagköltség, gépköltség,...stb. Nincs mögötte senki neves tetováló. Valószínűleg nagyon az alapok vannak benne és főleg otthoni gyakorlás melletti önfejlesztésre van.

A második 590ezer, amiben szintén benne vannak a díjak. Ehez már tetováló is van, akinek tapasztalata is akad, bár nem a legrégebbi motorosok közül való. Az anyag és egyéb költségekről nem olvastam, de valószínűleg könnyű utána kérdezni.

Ez a kettő 450 órás összesített képzési időt ír. Ez szerintem fél évre van lebontva. (legalábbis ezt is írják, de van hétköznapi is, hétvégi is...szóval a hossza eltérő lehet)

A "drága" vean... szóval a harmadik, egy agyonreklámozott képzés. A képzés egy youtube-os do it yourself-es homevideo széria szintjén mozog, sőt, bőven alatta. Náluk 12 alkalom 350ezertől indul. De mondanom se kelljen, hogy 12 alkalom alatt senki sem tanul meg tetoválni, még az sem, aki teljesen jártas a művészetekben. Szóval őket nagyon messziről el kell kerülni, mert egy dolog, hogy törvényes, de olyan lehúzás hogy hozzá képést a piramisjáték egy vidám történek :)

Pláne úgy, hogy törvényileg továbbra is bárki tetoválhat 18 éven felüli élő emberre, és még alattira is, ha szükséges engedélyt szereznek a kiskorú gyámjától.

Számlaképes kell legyen (adóznia kell), fizetnie kell a TB járulékát és olyan helyen kell a cselekvést űznie, ami a különféle tűz-, munka- és balesetvédelmi előírásoknak megfelel (szalonszinten kell tanusítvány róla). Egyszóval, ha eteted az államot és megfelelsz néhány előírásnak, azt csinálsz, amit akarsz.

Sokkat többre mész az otthoni önképzéssel és fejlődéssel. Gép, gyaksibőr, festék és a többi és hajrá. A net tele van videókkal, fórumokkal, leírásokkal. Tanulni kell belőlük. Ha már egy szintet elérsz és élő emberre is tudsz rendesen alkotni, akkor meg keresni kell valakit, aki felkarol és jobban belelendít.

márc. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönömmmm:D
ápr. 11. 21:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!