Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Lehet távoktatásban fordítótan...

Lehet távoktatásban fordítótanfolyamot elvégezni?

Figyelt kérdés
(Német nyelven) Eddig nem találtam ilyen honlapot, stb.
2008. jan. 20. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
Biztos, hogy nem! Először /távoktatásban, vagy máshogy/ nyelvet kell tanulnod. Ha majd olyan szinten tudod, hogy fordítani is tudsz az elvárt szinten, gondolkozhatsz azon, hogy fordítói munkát keress. Magát a fordítást semmilyen tanfolyamon nem oktatják, ez elképzelhetetlen lenne.
2009. márc. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát tanfolyamnak nem nevezném,de pl. Szombathelyen a Nyugat-Magyarországi Egyetem Savaria Egyetemi Központjában angolból és németből 2007 óta indulnak fordítói és tolmács kurzusok,társadalomtudományi és gazdasági szakfordító és tolmács képesítést lehet szerezni angolból és németből(a kurzust egyszerre 2 nyelvből nem lehet elvégezni,mert egyidőben,párhuzamosan zajlanak az angol és a német órák),és ezenkívül pedig vannak közös órák,mint protokoll,nálunk voltak még közgazdaságtudományi ismeretek,stb.
2011. dec. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
amit én végeztem,az 3 éves volt
2011. dec. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ja és diplomát adott,de nem volt fair,mert akinek főiskolai volt az eredeti alapvégzettsége,az csak főiskolai diplomát kapott,míg ugyanazért a képzésért akinek az eredeti alapvégzettsége egyetemi volt(akkor is,ha teljesen más területen,mondjuk a Nemzetvédelmi Egyetemen végzett eredetileg),akkor egyetemi diplomát kapott...Én csak főiskolait kaptam az olasz nyelvtanári diplomám után.
2011. dec. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!