Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Pénzügy-számviteli ügyintéző...

Pénzügy-számviteli ügyintéző szakmával hol lehet elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

(középfokú), az igaz hogy csak az csinálhatja meg a mérlegképes könyvelői szakmát, ha ez már meg van neki, mert ez egy alap?


valakinek van ilyen szakmája? én most szeretném majd ezt tanulni 1éves iskolarendszerű nappali képzésben.


2009. márc. 10. 10:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz, hogy "kötelező" lenne a mérlegképeshez, és az sem igaz, hogy nincs olyan mérlegképes könyvelő, aki enélkül is megfelelően dolgozna a szakmájában.


Ez a szakma - középfokú képesítésként - egy töltelék év. Annál nem igazán ér többet. Ha érettségi után mész, akkor javaslok egy pénzügyi szakügyintézőt, vagy egyből egy mérlegképes könyvelőt, mert ezek felsőfokúak (igaz két évesek), de két év után felsőfokú szakmád lesz.

2009. márc. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Jaj bocsánat, a mérlegképes könyvelői tanfolyamhoz kérnek az érettségi mellett képesítést, és a pénzügyi-számviteli ügyintézőt is elfogadják. De akkor már inkább válassz egy felsőfokút, mint előbb is írtam - pl. pénzügyi szakügyintéző -, mert az önállóan is "piacképes".

Mégegyszer bocsánat.

2009. márc. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

közgáz szakközépben vagyok, most fogok érettségizni. a sulimban van pszü ,de nem érdekel uigazán ,meg nehéz ,mert vannak itt ismerőseim, és nyáron sem akarok gyakorlatozni,és utána meg ugysem mehetek oda dolgozni,mert nincs diplomám.


mert bnőm volt nyáron gyakszin és mondták, hogy nem veszik majd fel munkáa sima felsőfokú képzéssel, csak ha van diploma is (OTP-nél)

2009. márc. 10. 10:49
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bankban el tudsz vele helyezkedni, vagy akár takarékszövetkezetben meg ilyen hasonló pénzügyi egységekben.
2009. márc. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!