Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hol folyik a katonai helikopte...

Hol folyik a katonai helikopter pilóta képzés Magyarországon és mik a feltételei?

Figyelt kérdés

Tudomásom szerint a nemzetvédelmi egyetem Repülő és Légvédelmi Intézetében Szolnokon,a feltételei pedig ha jól tudom a repülőorvosi alkalmasság és egy,a felsőoktatásban szerzett diploma katonai vagy polgári szakon.


Igazából csak megerősítést szeretnék kérni valakitől aki biztosan tudja,mert ezen a pályán szeretnék elhelyezkedni és közeledem az érettségi előtti egyetem/főiskola megjelöléshez.

Előre is köszönöm!


2011. máj. 8. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, ahogy te, viszont kőkemény egészségügyi feltételek vannak, és kb. évente újravizsgálják őket:S Gondold meg...
2011. jún. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Így van. Próbáld meg nyugodtan. Mi voltunk a sulival Szolnokon, és beszéltek a kiképzésről. Egészségügyileg a vadászpilóta szintjén kell lenni (arra is vesznek fel), majd elágazik belőle a dolog, és heli pilóta leszel. Meg kell próbálni, mert 100-ból 1 ember felel meg, hátha te leszel az :)
2011. jún. 24. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen én is hasonlóképp tájékozódtam erről,mint az előttem kommentelő,hogy ha nem vagy alkalmas vadászpilótának,akkor helikopterre helyeznek át.

Köszönöm a válaszokat. : )

2011. jún. 28. 23:14
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

Én úgy emlékszem, hogy kezdetben egy fajta alkalmassági felvételi van. Tehát nem könnyebb bekerülni heli pilótának, mint vadászpilótának. És ha később kiderül, hogy kevésbé bírod mondjuk a túlterhelést, akkor jön a heli. Amúgy helit vezetni jóval nehezebb, mint vadászgépet.


De egyébként amin elmélkedj el: Magyarországon a vadászpilóták évente kb 20 órát repülnek, mert nincs többre pénzt. A 14 Gripenből általában 2-3 üzemképes. Bármelyik másik tetszőleges országban a 20 óra még a szakszó megtartásához sem elég. Helikopterpilóták is inkább szimulátorhősök, mintsem igazi gyakorlott pilóták. Szóval ha azt jó munkának találod, hogy sok évig szívsz a kiképzéssel, majd pedig alig repülhetsz, akkor hajrá!

2011. jún. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen tudom,hogy nagyon kevés az évi repülhető órák száma.Vadászpilóták esetében ez évi 70 óra körül van a legjobbaknak,ha jól tájékozódtam.De úgy tudom,hogy a helikoptereknél jobb a helyzet,mert ugye sok kiképzésnél is használnak helikoptert,meg a fenntartásuk is olcsóbb,mint a vadászgépeknek.Amúgy igen,tisztában vagyok azzal,hogy a helikoptert "nehezebb" vezetni. : )

De azért helikopter pilótaként több lehetőséged van,mert például letöltöd a kötelező szolgálati időt és utána elmehetsz például egy magáncéghez vagy a légimentőkhöz is akár,ahol jelenleg elég modern helikopterek vannak(EC-135).

2011. júl. 1. 02:10
 6/9 anonim ***** válasza:
Magáncéghez katonaság nélkül is elmehetsz :-)
2011. júl. 1. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ez így van,teljesen igazad van. : )

Viszont egy pilótaengedély helikopterre kb. 4 millió forint körül mozog.Ha a honvédséghez szerződsz egy meghatározott időre,akkor ezt a képzést megkapod ingyen és sokkal nagyobb rutinra tehetsz szert.

Én így tudom. : )

2011. júl. 11. 00:08
 8/9 anonim válasza:
Sajnos a légimentőkhöz nagyon nehéz bekerülni,tapasztalt öreg katonai pilótákat alkalmaznak,persze idővel fog kelleni az utánpótlás.
2012. ápr. 21. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

De szerintem azt is figyelembe veszi,ha valaki fiatal.

Tovább ott tud maradni és nem kell új pilóta után nézni : )

2012. ápr. 30. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!