Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mit kell tudnom a LIA Alapíván...

Mit kell tudnom a LIA Alapíványról?

Figyelt kérdés
A honlapot már látogattam de személyes tapasztalatok is érdekelnek!!Szeretném ha olyan emberek írnának akik már találkoztak ezzel a képzéssel.Érettségi előtt állok és miután megszereztem azt, szeretnék a Liába járni marketing -és reklám ügyintéző szakra!Jó ill. rossz tapasztalatokat is irhattok ill. ha bármit hallottatok róla!Kérlek segítsetek, hiszen a jövöm mulik azon hogy hova jelentkezem!Előre is köszönöm válaszaitokat!(ha ismertek más tanfolyam lehetőségeket azt is leírhatjátok)
2009. márc. 23. 18:29
 1/4 anonim válasza:
100%

Én csak jókat tudok róla mondani: rendes tanárok, rendes az igazgatónő is, és ott tényleg a szívükön viselik a te ügyeidet. Úgy értem minden segítséget megadnak abban, hogy sikeresen vizsgát tegyél. Igaz van azért még mit fejlődni, a Bp.-i iskolájuk nagyon kicsi és sok esetben más intézményektől bérlik a termeket, így fordulhatott elő, hogy szoftverüzemeltető szakon egy 9. kerületi ált. iskolába jártam a 12. kerületi suli helyett. Ezt leszámítva jól működik az iskola és a tanulmányi eredmények is nagyon jók voltak, kivéve pont a mi szakunkat :)

Sajnos nem tudok arról véleményt mondani mennyire jó az általad választott szak vagy hogyan tudsz vele elhelyezkedni, de ha azt akarod tanulni szerintem ez az iskola jó választás. Emellett a nyelvtanulási lehetőséget is érdemes kihasználni.

2009. márc. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod...a nyelctanulásért és az ecdl vizsga megszerzéséért külön kell fizetni?...egyáltalán nyelvizsga szerezhető ott?
2009. márc. 24. 20:30
 3/4 anonim válasza:
100%

ECDL bizonyítványt automatikusan kapsz akkor ha szoftverüzemeltető szakon ötösre vizsgázol (már nemtom pontosan hány százalék felett kell lenni), így nem kell vizsgadíjat fizetni. Marketing -és reklám ügyintéző szakon asszem van valami 100 info óra, de az csak felkészítésnek jó, ecdl vizsgát tenni külön (az iskolától függetlenül) tudsz és fizetni kell érte.

A nyelvtanulásért is külön kell fizetni mert nem támogatja az állam. A részleteket megtalálhatod a honlapon de hogy ne keljen kibogarásznod inkább idézek neked:

"A nyelvtanulás havonta 19 000 forintba kerül, amit 10 hónapon keresztül kell fizetned, tehát összesen 190 000 forintot. DE! Mivel ez alapítványi hozzájárulás, ezért a befizetett összeg 30%-a levonható a személyi jövedelemadóból, tehát valójában csak 190 000 × 0,7 = 133 000 forintot kell nyelvoktatásra költeni. Részletfizetési lehetőség van!"

továbbá:

"Azonban nemcsak te fizetsz nekünk, hanem te is pénzhetsz juthatsz általunk: 146 400 forint családi pótlékhoz, amit tehát azért kapsz, mert szakközépiskolába jársz. Ha ezt összegezzük, akkor 146 400 - 133 000 = 13 400 forint marad a zsebedben! De úgy, hogy a tanév során szereztél egy szakmát és egy nyelvvizsgát! Tehát: Ténylegesen befizetendő: 133 000 forint.

Összes juttatás (családi pótlék): 146 400 forint.

Különbség: 13 400 forint a te javadra."


Ezt én is kihasználtam. Ha ebből nem értesz valamit, szülőket kérdezd meg ők bizos tudni fogják, vagy a honlapon legalul "Ügyfélszolgálat - Tedd fel kérdésedet!" linkre kattintva e-mailben kérdezd őket.


A nyelvvizsgára jelentkezés külön a te dolgod (a tanárod majd tájékoztatni fog mit, hogyan miért, hol, mennyiért). Nekem tavaly 20.000 be fájt, nemhinném, hogy nagyon emelkedett volna. Ja és te döntöd el milyen szinten vizsgázol és melyik suliban (célszerű a LIA-ban).

huh, remélem érthető volt amit leírtam :)

2009. márc. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
igen értehtő volt...nagyon szépen köszönöm!!!:)
2009. márc. 25. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!