Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Érdemes elvégezni egy okj-s...

Érdemes elvégezni egy okj-s bolti eladó tanfolyamot?

Figyelt kérdés
Év végéig biztos a munkahelyem, de utána már nem (leviszik a közmunkabért). Érdemes szerintetek elvégeznem (diploma mellé) egy okj-s bolti eladó képzést? tudom, hogy ez nem elég méltó hozzám, de ilyen gáz országban nincs más lehetőség. Külföldre menni nem akarok. Eladói állásokat pedig mindig látok a kirakatokban meghírdetve...25/házas nő
2011. aug. 30. 11:05
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Ha úgy érzed, hogy ezzel lesz állásod - és tényleg lesz vele munkahelyed, ha elvégzed - akkor mindenképpen érdemes.


Viszont már kiestél ebből a korból, hogy Állam bácsi fizesse neked a tanfolyamot, mondjuk mivel van diplomád, nem tudom, hogy ha mondjuk 21 éves lennél, fizetné-e de, de ez mondjuk esetedben már teljesen mindegy.


Viszont arra kíváncsi vagyok, hogy miért nem a diplomáddal próbálsz meg elhelyezkedni? Írtad, hogy nincs lehetőséged rá, de azért én csak körbejárnék minden lehetőséget, hátha akad munkahely, ahol a diplomáddal érvényesülni tudsz.


Egyébként megkérdezhetem, hogy milyen diploma?

2011. aug. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
23 éves korig ingyenes az okj, utána jártam az áraknak. Nem várom el állambácsitól h fizesse, benyalhat! MÁr elnézését h alpári stílusban írtam, de utálom az állambácsit meg a gondolkosámódját. Azért nem a diplomámmal helyezkedek el, mert arra nincsenek meghírdetett álláshelyek, sőt, elbocsátások voltak. Ez lenne a legegyszerűbb, hülye én sem vagyok.
2011. aug. 30. 13:23
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem van értelme,az élelmiszer alapszükséglet. Esti tagozatra tudsz jelentkezni és az államilag is támogatott.
2011. aug. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
70%
Mondd már meg, hogy ha diplomás tanult nő vagy, akkor miért ez a legjobb ötleted, hogy bolti eladó leszel? Olyat kellene tanulni, amiért fizetnek is. Mivel rövidek ezek az oktatások, lehet divatszakmát, az épp legkeresettebbet megtanulni és így elhelyezkedni. Idegenforgalmi szakmenedzser képzésre ne menj, én megcsináltam, de azon kívűl, hogy jól mutat az önéletrajzban, semmire nem jó. Szerintem ami pálya, az a gyógymasszőr, könyvelő, HR, kereskedelmi asszisztens...
2011. aug. 31. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

A kereskedelmi végzettséggel sajnos a mai világban semmi vagy!(olvastam van diplomád)! A szakképzett eladó(és más szakmák esetében is) 94.700 ft a minimálbér!Ahol gyakorlaton voltam szintén volt egy diplomás férfi ő is 60 ezer forintért gürizett!

Ha megteheted akkor utazz külföldre,fiatal vagy!Nekem is kereskedelmi végzettségem van és nem kapok munkát 4 hónapja!

2011. aug. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
" tudom, hogy ez nem elég méltó hozzám"....
2016. máj. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!