Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hogy van ez a tandíj dolog az...

Hogy van ez a tandíj dolog az OKJ-nál?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az első ingyenes, mi a korhatár, de most nézegetek ilyen képzéseket és horribilis tandíjak vannak feltüntetve. Engem az érdekelne, hogy ezeket az OKJs tanfolyamokat, mindegy hol végzem, az első x életkorig ingyen, vagy van valami bizonyos képzési központ, ahol ingyen, a többinél meg szépen fizethetek, mindegy hanyadik.

Amit kinéztem ott például csak az van kiírva, hogy kamatmentes részletfizetési lehetőség, de sehol sincs ott, hogy akkor ha első, és még csak 20éves vagyok mondjuk, akkor ingyenes.


2009. jún. 13. 00:29
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és ha valaki megtudná még mondani, hogy van a felvételi? Mi az? Vagy ez teljesen különböző. Ami érdekel, ott annyi van, hogy az igazgató eldönti, hogy felvesznek-e vagy sem. A felvételi eredmény meg jelentkezési sorrend alapján. De a felvételiről semmit sem írnak, hogy van valami beszélgetés, vagy rendes vizsga, esetleg csak az érettségi papírjaimat beviszem a jelentkezésemmel és az a "felvételi".
2009. jún. 13. 00:50
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát kétféle OKJ-s van, ami ingyenes, és ami nem. Az utóbbi, fizetős dologról tudok csak nyilatkozni, mert sajnos voltam olyan naiv, hogy elvégezzek egyet.

A lényege, hogy bizonyos cégek indítanak olyan tanfolyamokat, aminek a végén lehetőséged van OKJ vizsgát tenni, egyébként meg valami egyéb oklevéllel zárul a tanfolyam. Nem ajánlom. Válassz ingyeneset (magáért a vizsgáért persze lehet, hogy kell valami kisebb summát fizetni). Sőt, van olyan is, amiért neked fizetnek. Az ingyenes tanfolyamokról érdeklődj a lakókörzeted munkaközvetítő irodájában. Béke!

2009. jún. 13. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én most kinéztem egyet, egy suliban van. A honlapjuk szerint 23 év alattiaknak, akik nappalira mennek ingyenes. A nappalira március végéig lehetett jelentkezni. Ha estire megyek akkor fizetnem kell? (Arra meg lehet augusztus 25ig jelentkezni.) Hiába vagyok benne a korhatárban estin fizetős? Én már semmit sem értek az egészből. :(
2009. jún. 13. 01:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia.


Én jelenleg is OKJ-s tanfolyamon vagyok, és ha nem lesznek szemetek a szóbelin, két hét múlva végzek is.


Tudtommal a 23 éves korig az első OKJ ingyenes szabály csak a nappalisokra vonatkozik, de erről biztosabb tájékoztatást az iskola tud adni. Szerintem hívd fel őket, és kérdezd meg! Nem harapják le a fejed érte. ;)


A felvételivel kapcsolatban: ha csak annyit írnak, hogy a beérkezési sorrend alapján, akkor nincs semmiféle elbeszélgetés, se vizsga. Nálunk is ennyit írtak, és semmi nem volt. Jelentkeztem, aztán rá pár hónapra küldtek egy e-mailt, hogy fel vagyok véve. De mint utólag kiderült, az OKJ-s tanfolyamok nagy részére hálóval fogják össze az embereket, úgyhogy gyakorlatilag felvesznek mindenkit, aki jelentkezik. A jelentkezők 2/3-a úgyis otthagyja az egészet az első egy-két hónap után.

2009. jún. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok !


Ez a fizetős dolog attól függ , hogy melyik sulit és hogy mit néztél ki magadnak . van olyan ahol pénzt kérnek még akkor is ha nem vagy 23 éves azért mert olyan szakmát választottál . A köztudatban az van h 23 éves korig ingyenes ... ami egy nagy kamu . Van ahol nappalin és esint is pénzt kérnek ..változó ...szal összefoglalva érdemes jól utána nézni hogy melyik sulit választod =)

2009. júl. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!