Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Munkaügyis CNC-forgácsoló...

Munkaügyis CNC-forgácsoló tanfolyam hány hónapig tart?

Figyelt kérdés
Egyik haveromnak most volt a felvételije, igaz ő hegesztőnek jelentkezett, de nagyot néztem mikor mondta, hogy mindössze 4 hónapos. Megértem, hogy a munkaügyinek a kifizetendő pénz miatt ez alapvető érdeke, hogy minél rövidebb idő alatt meglegyen, de 4 hónap (ebből 1 elmélet, 3 gyakorlat) egy szakmához nem kevés egy kicsit? Forgácsoló tanfolyamnál mire lehet számítani?
2012. ápr. 28. 08:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
A szakmai és vizsgakövetelmények szerint 1200 óra a CNC-forgácsoló. Viszont a Progressio Bt. májustól márciusig tartja, 630 órában. At 10 hónap így is... A SZTÁV-nál májustól januárig tart (8 hónap) és akkor 450 óra. Ebből következtetve a négy hónapos tanfolyam igencsak vékony lehet...
2012. ápr. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Megy a zöld kéz! Igen én is erre gondoltam, 4 hónap nagyon kevés, igaz ez hegesztő tanfolyam. Kíváncsi vagyok végül mennyibe fogják belezsúfolni.


Várom azok válaszát is, akik már esetleg részt vettek munkaügyi által indított CNC-forgácsoló tanfolyamon.

2012. ápr. 28. 10:35
 3/20 anonim ***** válasza:
Tegnap végeztem és kaptam meg a bizonyítványomat. nekem 8 hónapos volt
2012. ápr. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Neked is munkaügyis volt?
2012. ápr. 28. 14:14
 5/20 anonim ***** válasza:
igen, az volt
2012. ápr. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Még annyit kérdeznék, hogy ezen belül volt valami szakirány vagy ilyesmi? Mert mintha láttam volna már CNC-s álláshirdetésben, hogy szakirány megjelölése.
2012. ápr. 28. 18:24
 7/20 A kérdező kommentje:
Ja, meg még annyi, hogy heti 5 nap? Megy a zöld!
2012. ápr. 28. 18:29
 8/20 anonim ***** válasza:
Nem igazán tudom mit értesz szak irány alatt, cnc forgácsoló bizonyítványt kapsz, de tanfolyamon belül tanulsz: anyag ismeretet, kézi forgácsolást,gépi forgácsolást, cnc programozás értelem szerűen cnc géppel forgácsolást, első segélyt, műszaki rajz olvasás készítés, geometriai mérés,munka- tűz- és környezet védelem. 4 napig megállás nélkül vizsgáztam :)
2012. ápr. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
ja igen heti öt nap, de volt hogy 6, olyan is volt hogy 4.Attól függ mennyire rugalmas a tanár.Ha van kérdésed kérdezz bátran, segítek ha tudok
2012. ápr. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Oké köszi :) És egy nap hány óra? Mert heti 6 nap egy kicsit soknak tűnik. Haveromnak a hegesztő tanfolyam 4 hónap heti 3 alkalom! Ehhez képest azért amit írsz elég húzós. Felvételin mit kérdeztek? Nagy volt a túljelentkezés? Hány embert vettek fel? Nagyjából ezek érdekelnének még.
2012. ápr. 28. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!