Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Helikopterpilóta oktatás...

Helikopterpilóta oktatás Magyarországon?

Figyelt kérdés
Lehet valamilyen intézményben, Magyarországon helikopterpilótának tanulni? Ezek milyen árban vannak? Külön tanfolyam, vagy esetleg főiskola? Gondolom nincs költségtérítéses. :)
2012. máj. 8. 23:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Felsőoktatásban nem hiszem.Van légiközlekedési-hajózó szakirány pl a Nyíregyházi Főiskolán,de ott tudtommal motoros képzés folyik(Cessna,Z-142,Aztec,Piper stb).Helikopterra jogosítást külön tanfolyam keretében szoktak(mint pl sárkány,vitorlázórepülés,stb),ennek az ára helytől függő,de ha a motoros képzéshez viszonyítom,olyan 1 milka körül lehet.Budaörsön tudom,hogy helikoptereznek,de mivel Nyíregyen repülök,többet nagyhirtelen nem tudok ajánlani.A budaörsiekkel lenne érdemes beszélned,náluk tuti van.
2012. máj. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Tehát gyakrolatilag mélyen zsebbe kell nyúlni.
2012. máj. 10. 09:57
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen,bár sajnálom,hogy többet nem segíthetek,annyira nem vagyok otthon a helikopterezésben.(Utasként is mindössze egyszer repültem vele,szintén Budaörsön)Sajnos az ára piszok húzós,már a vitorlázórepülés is lassan két B-kategóriás jogsi árát követeli.Mindenesetre a legtutibb,ha megérdeklődöd tőlük(Centro-Plane),6-8 hónap alatt megszerzi az ember a szakszót(legalábbis azt ígérik),Robinson 22-es és 44-es heliken.
2012. máj. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!