Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » A könyvelői tanfolyam mennyire...

A könyvelői tanfolyam mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
Mennyire kell a matekot tudni?, mert én abban gyenge vagyok, de alapvető dolgokat azért tudok, és én inkább humán beállítottságú vagyok, a reál tárgyakat nem nagyon szeretem. Mennyire komplikált?, mert egyébként nagy türelmem van és szeretem a papírmunkát, viszont ha nehéz akkor nem mennék ilyen tanfolyamra.
2012. máj. 18. 09:18
 1/4 anonim ***** válasza:

A reál az alapja az nélkül nem megy. Reálos dolgok a napi munkát kiteszik, ez a szakma ebből áll részben, számolásból . Akkor érdemes jelentkezni ha reál beállítottságú vagy, egyébként szenvedés lesz, akkor jelentkezz ha olyan dolgok érdekelnek, mint az "számolás" logika, adózás, a gazdaság, vannak számolásos feladatok, elég sok. Ha azt nem érted onnantól kezdve kár tanulnod. Az gyakorlati/"számolós" részt annyira kell tudni hogy ha álmodból felkeltenek akkor azt akkor is tudod, mondhatni a vérkeringésedben benne kell hogy legyen a számolás. Voltak osztálytársaim akik nem szerették a reál tárgyakat de vagy kibuktak vagy abbahagyták, itt kell a logika. Humán rész is van benne, rengeteg elmélet van benne, illetve törvények, gyakorlatilag mindennap figyelned kell majd a módosításokat stb, olvasgatni, adózás, gazdasági témában.


De mondhatni nehéz!

először is ajánlott lediplomáznod mert az az előfeltétele h ilyen képzésre mehetsz vagy kell szerezned egy okj-s papírt, mivel gondolom a kérdésedből h előképesítésed sincs az általában 2 év+ 2 év a könyvelői szóval 4 év alatt ki lehet tanulni. De diplomával kommunikációs szintű idegennyelvismerettel(angol, de a német se árt) amit ajánlhatok. Írd meg hogy döntöttél!

2012. máj. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ! Rengeteget segítettél a döntésemben! Van egy agrármérnöki diplomám, de megtetszett a könyvelői,de a leírtak alapján így első körben úgy látom, hogy inkább másnak hagyom ezt a szép szakmát, aki nálam sokkal de sokkal "reálisabb" gondolkodású. A száraz törvények és adózások világa valóban nem tartozik a kedvenc olvasmányaim közé :-) Ha reál beálítottságú lennék és a kisujjamból ráznám ki a matekot, statisztikát stb. akkor szinte biztosan ezt választanám, mert nagy türelmem van, meg tudok egyedül dolgozni, szöszmötölni a számlákkal. De sajna (vagy nem) humánus vagyok, úgyhogy valószínű a sulit is bukdácsolva végezném el. Ezt meg nem szeretném, elég maximalista vagyok. Még egyszer köszönöm!
2012. máj. 21. 10:14
 3/4 anonim ***** válasza:
hát ez az sajna a neten néha csak egy részét írják le, szöszmötölni pedig nem lehet hanem inkább csak úgy verni a gépet hogy haladj is, mert sok a munka. A számlák csak egy dolog, de ezek is már a gépbe vannak, remélem sikerül humánosabb szakmát választani:)
2012. máj. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. máj. 22. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!