Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Varrótanfolyamról vélemény?

Varrótanfolyamról vélemény?

Figyelt kérdés
Most nyáron indul a egy intenzív varrótanfolyam, 2 hetes, a varrohaz.hu-n láttam. Az lenne a kérdésem, hogy ha én komolyan szeretnék a varrással foglalkozni és pénzt is keresni vele, akkor ez elég lenne sok gyakorlás mellett? A gondom az, hogy nem vagyok Pesti, de nyáron fel tudnék járni, viszont egy komolyabb egy éves tanfolyamra már nem tudnék iskola mellett. Vagy ez max a hobbi szintű varrogatáshoz elég?

2012. máj. 19. 23:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, csak varrásból megélni nem lehet, nekem egy rakás varrónő ismerősöm van, nagy részük gyársoron. Viszont ilyen hobby szinten meg meskás etsys eladogatásra, barátnőidet családtagjaidat meglepni szerintem elég. Ha az alapok megvannak akkor úgyis rájössz a dolgokra magadtól, meg lehet nézni fórumokat blogokat.

Sok sikert:)

2012. máj. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy két hetes tanfolyamra egy fillért se dobnék ki annyi idő alatt nem sok mindent fogsz megtanulni. Gondolj bele egy varráshoz kell gépismeret, szabási ismeretek és csak utána jön a varrás. Ez pont olyan átverés, mint nálam a titkárnő képzés. Állandóan csak ilyen egy két hónapos tanfolyamokba botlottam azt hittem jó, aztán elkeveredtem egy nyolc hónapos okj-s-ra és rájöttem, hogy még az is kevés mert annyi minden foglaltatik benne, amire az ember nem is gondolt. Még jó, hogy nem mentem bele a két-három hónaposakba! Szerintem jól gondold meg, inkább várj egy kicsit és ha már tanulsz, akkor legalább egy normális helyen, ahol használható tudást és értékes bizonyítványt adnak.
2012. máj. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Akkor majd suli után, addig is anyum tanítgat majd. :) Köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 20. 01:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!