Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mennyi idő alatt lehet Németül...

Mennyi idő alatt lehet Németül megtanulni egy mosogatónak? (többi lent)

Figyelt kérdés

Azt szeretném kérdezni ,hogy kiszeretnék menni Ausztriába mosogatónak szezonra .De a nyelvtudásom nulla .Mennyi idő alatt lehet elérni azt a szintet ,hogy megértsem a nagyon alap dolgokat?

pl: Hozz egy hagymát ,Seperj fel,Hol van?,Hogy jutok el...

Ilyenek.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. jún. 3. 08:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Nem ismerünk, így erre nem nagyon tudunk válaszolni, de a német szót kis "n"-el kell írni!
2012. jún. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Nyelvtudásod nulla. Jól mondod. A magyar sem megy valami jól. A konyhában feltétlenül szükségeseket néhány hét alatt.
2012. jún. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Tudom ,hogy kicsivel kell .Csak azért írtam így hogy kiemeljem ,az egészet nagybetűvel akartam csak így sikerült
2012. jún. 3. 08:55
 4/26 anonim ***** válasza:
senki nem fog felvenni nulla nyelvtudással
2012. jún. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
54%
A németen kívül van még egy rakat hiba benne. Igaz, nem írni akarsz, csak beszélni, ám ezek a hiányosságok a nyelvtanulásban is gátolni fognak. Néhány panelt meg tudsz tanulni, de ha másképpen kérik azt a hagymát, mint megszoktad, akkor mi lesz? Főzöl egy kávét a séfnek és beleöntöd a nyakába, mert úgy értetted?
2012. jún. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Szia!

Jót nevettem itt a válaszokon.

Jók voltatok. Ezt most pozitív értelemben mondom.

De, hogy komolyra fordítsam a szót, igazuk van a válaszolóknak, mert ha a magyar nyelvet ennyire felületesen veszed, akkor a német nyelvtanulás is nehéz lesz.

Gondolok itt a nyelvtani részre.

Egy-két hónap alatt nem fogsz megtanulni németül.

Mégis van egy ajánlatom, ami talán segít. De csak akkor, ha valóban nekiállsz és az alapvető mondatokat megtanulod.

Lehet kapni könyvesboltban Német társalgási kéziszótárt, vagy pedig Német úti szótárt.

Mindkettőben megtalálod az alapvető mondatokat, kiejtéssel együtt.

Ebben sok segítséget találsz, magaddal is viheted, majdnem minden helyzetben segítséget ad.

Kerestem a net-en, nincs-e feltöltve, de sajnos nem találtam, csak a linkjét.


[link]


Addig is, amíg sikerül ezt, vagy hasonló könyvet beszerezned, itt van egy oldal, ahol az alapvető német kifejezéseket meg tudod tanulni:

[link]


A nyilakkal tudsz előre, vagy visszamenni. Ha rákattintasz a képre, vagy a szövegre, akkor a kiejtést is hallhatod.

Remélem, hogy hasznosítani tudod ezeket.

Üdv: Ági

2012. jún. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket!

Külön a linkeket!


De "A németen kívül van még egy rakat hiba benne"

Most komolyan analfabéta vagyok mi a f@sz mert nézem-nézem de nem találom .Jó a fogalmazás nem a legjobb ,de helyesírási hiba hol van benne ?De komolyan!

2012. jún. 3. 10:27
 8/26 A kérdező kommentje:

-Hozz egy hagymát!

-Seperj fel!

-Hol van!

-Hogy jutok el...?


Ez mondjuk így útóla nekem is szórja a szemem ,de ez csak sietség ,és nem törődöm hozzáállás.

2012. jún. 3. 10:30
 9/26 A kérdező kommentje:

Csak ,hogy én is b@szogassak valakit!


"senki nem fog felvenni nulla nyelvtudással"

Te meg szöveget nem tudsz értelmezni , mert a kérdés nem az volt hogy:kivenne fel 0 nyelvtudással.Hanem :"Mennyi idő alatt lehet elérni azt a szintet ,hogy megértsem a nagyon alap dolgokat?" Magyarul mennyi idő alatt lehet megtanulni németül dadogni.

2012. jún. 3. 10:36
 10/26 anonim ***** válasza:

A kérdésedben egyetlen egy szót emelnék ki, ami nekem is bántja a szemem,de nem akartam szóvá tenni.

De most, hogy így rákérdezel, a "ki szeretnék menni" három különálló szó.

Az igekötő és az ige között van egy szó, a szeretnék, ezt nem kapcsoljuk hozzá sem az igekötőhöz, sem az igéhez, ez egy különálló szó.

Az utolsó hozzászólásodban ugyanezt a hibát elköveted:

"kivenne fel 0 nyelvtudással"

helyesen: ki venne fel

Ezek olyan hibák, amelyeket nem lehet a sietségre fogni.

Sajnos, nem egyedül te vagy, aki ezeket elrontja.


És még egy hibád: a nemtörődöm itt az írásmódra vonatkozik, ezért egybe kell írni.

Ne haragudj, ezeket nem rossz szándékból írtam, csak szeretném, ha a későbbiekben jobban figyelnél rájuk.

Üdv: Ági

2012. jún. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!