Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » A gyógyszertári asszisztens...

A gyógyszertári asszisztens képzés mennyire nehéz kitanulni 2 év alatt? Csak 2. év végén van vizsga vagy van év közben is? Vannak akik épp ezt tanulják most? Üdv

Figyelt kérdés
2012. jún. 14. 17:05
 1/6 anonim válasza:
én is erre jelentkeztem, engem is érdekelne a válasz, te most fogod kezdeni vagy miért ?:)
2012. jún. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
egy szaktársam a kémia szak mellett nyomja ezt. most végez, most vannak a vizsgái, pont az egyetemi vizsgaidőszakkal egyidőben. nem sok jót mondott erről a képzésről.
2012. jún. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, szeretném elkezdeni, de jól meg kell fontolnom, mit kezdek el ennyi pénzért! Kémiával nagyon nincs gondom, mert kémiából van érettségim, és élelmiszerminősítő laboráns technikusként végeztem most májusban!(ezzel itt a környékünkön nem lehet elkezdeni. Ez sem volt pite 3 modullal, de ahogy itt néztem 7modul van!
2012. jún. 15. 10:41
 4/6 A kérdező kommentje:
*(ezzel nem lehet a környékünkön elhelyezkedni)....
2012. jún. 15. 10:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Én tavaly szeptemberben kezdtem el a gyógyszertári asszisztens képzést Pécsen, nekem nagyon tetszik. Főbb tantárgyak: latin, szakmai latin, anatómia I-II, kémia, kórtan, gyógynövény- és drogismeret, gyógyszertechnológia (elmélet-gyakorlat), mikrobiológia… Én 2 éves képzésben tanulom, heti 4 napot kell bejárni. 2 hetente járunk egy patikába gyakorlatra és nyáron is volt egy 2 hetes gyakorlat (egy általunk választott gyógyszertárban).

Év közben „csak” dolgozatok vannak, a 2. év végén lesz a záróvizsga.. Nehéznek nem mondanám, de tanulni kell!! Nekem még egy évem van vissza plusz a szakasszisztensi, mert azt mindenképp érdemes megcsinálni. Sima gyógyszertári asszisztenseket szerintem már nem is nagyon keresnek. A szakasszisztens expediál (kiadja a gyógyszereket) ellentétben a „sima” asszisztens a magisztrális készítményeket készíti gyógyszerész felügyelete mellett, viszont ezekből a készítményekből már egyre kevesebb fogy… Én bízom benne, hogy el tudom majd helyezkedni, mivel ezt a képzést csak nagyobb városokban indítják, viszont ott tömegével vannak ilyen asszisztensek. A 2. tanévben már heti három napot járunk gyakorlatra és két napot iskolába (estin a gyakorlati idő a felére csökken), sok helyen a gyakornokok ott maradhattak abban a patikában, ahol a gyakorlatukat töltötték. A szakasszisztensek fizetése szerintem nem rossz, persze ezt patika (gyógyszerész) válogatja.

Remélem tudtam segíteni a döntésben.

19/L

2012. júl. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kösz
2017. szept. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!