Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Ért egy nagyon erős hatás,...

Ért egy nagyon erős hatás, mely rádöbbentett, hogy segíteni szeretnék az embereken. Milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

Az édesapám eltűnt. Öt napig azt sem tudtuk él- e még. Mikor bejelentettük az eltűnését olyan embertelenül bántak velünk, hogy az kritikán aluli. Semmi együttérzés, semmi támogatás, egy jó, biztató szó sem...

Ott, akkor úgy éreztem én tudnám máshogy csinálni. Szeretnék valami jót, hasznosat tenni másokért. 31 éves vagyok, megtehetem, hogy ne a pénzért dolgozzak. Milyen irányba induljak? Milyen tanfolyamokat tudnátok ajánlani?

Természetesen nem kizárólag Tőletek várom az ötleteket, aktívan keresem a lehetőségeket, de talán hallottatok olyan tanfolyamról amire nem találtam rá!

Most már rájöttem, hogy pszichológiát kellett volna tanulnom, de ennyi idősen elkezdeni már elég késő. :(


2012. júl. 12. 14:48
 1/9 intrepid ***** válasza:
Szociális munkás. Ott viszont pátyolgathatod a lepukkant hajléktalanokat, alkeszokat, de van olyan terület is, akik a betegek dolgait intézik.
2012. júl. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Értem tehetsz valami hasznosat, szívesen megadom a bankszámlaszámomat :D
2012. júl. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Elsősorban gyerekekkel, vagy bajba jutott családokkal szeretnék foglalkozni. Olyanokkal, akik önhibájukon kívül kerültek nehéz helyzetbe.


Értem és értékelem a tréfát (kedves bankszámlaszámos), de ha komoly válaszok is érkeznének, annak külön örülnék! :)

2012. júl. 12. 15:18
 4/9 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben is a szociális munka lehet az egyik megoldás :)

Én pl. (reményeim szerint, ha kapok ilyen munkát majd) iskolai szociális munkás szeretnék lenni, hogy tudjak gyerekekkel, fiatalokkal foglalkozni.

2012. júl. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja, még azért annyit hozzátennék, hogy egy szocmunkásnak nem igazán "szabad" különbséget tennie azok között, akik tehetnek a rossz helyzetükről, és azok között, akik nem. Azaz ebben a szakmában nem minősítünk érdemteleneknek bizonyos klienseket csak azért, mert úgy gondoljuk, csinálhatott volna bizonyos dolgokat másként. De hát az ember találkozik ilyennel is, olyannal is. Én mondjuk eleve nagyobb kihívásnak tartom, ha olyan személyen vagy családon tudok segíteni, változást elérni, aki(k) bőven megdolgoztak azért, hogy ne legyen egyszerű az életük. Na ott változást elérni, az már valami :)
2012. júl. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jogos, hogy nem lenne szabad előítéletesnek lenni. De sajnos a családban lévő alkoholista miatt nem tudok nem előítéletes lenni. Így a velük való munkát inkább elutasítom, hiszen nem tudnék tiszta szívvel segíteni.
2012. júl. 13. 09:56
 7/9 B25 ***** válasza:
árvaház, gyerekothon
2012. júl. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ebben teljesen igazad van, hiszen ha benned az illető rossz érzést kelt, az valószínűleg meg is gátolna benne, hogy 100%-os teljesítményt nyújts.

De igazából millió és egy terület van, ahol segítő kézre van szükség :)

2012. júl. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem olvasgasd a gyakorikerdesek.hu egészségről vagy a családról szóló keményebb részeit. Én inkább a környezetvédelmet válaszottam.
2012. júl. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!