Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Társadalombiztosítási és...

Beatrix555 kérdése:

Társadalombiztosítási és bérügyi szakelőadó tanfolyammal van munkalehetőség?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Gondolkodom, hogy el kéne végeznem egy ilyen tb és bérügyi tanfolyamot, de elég borsos az ára. Van valakinek tapasztalata, hogy van-e kereslet ilyen végzettségű emberekre? Illetőleg valamivel magasabb fizetést lehet vele keresni mint egy sima munkával? A tanfolyam leírásba mindenütt az van, hogy keresett és megbecsült szakma, és a felnőttoktatási jegyzék is ajánlja elvégzését... de én fenntartással vagyok az ilyen 'ígéreteknek' főleg ha az a tanfolyam meghirdetője írja ki. Bár ha belegondolok, mindig is kell majd bérszámfejtő, de válság van.. mi ma a keresett szakma? és Nem tudom nincs-e túlképzettség ezen az okj-s képzésen is. Most lehetőségem van még elvégezni egy gazdasági informatikus okj-s képzést is, lehet a kettő együtt jobb is lenne. MI a véleményetek? Kérem, aki ismeri e szakmát, vagy tevékenykedik benne, az írja meg, hogy megéri-e vagy jó.e illetve milyen nehéz munkát találni a végzettség birtokában?


Köszönöm előre is a válaszotokat.



2012. szept. 1. 11:45
 1/5 anonim válasza:
az egyik szakmám gazdasági informatikus... 3 éve végeztem és máig nem tudtam ebben a szakmában elhelyezkedni (Szabolcs megye, lehet más megyében könnyebben el lehet vele helyezkedni, itt nem)... úgy tudom a csoporttársaim sem ebben a szakmában dolgoznak, szóval én személy szerint nem ajánlom, hogy menj ilyen tanfolyamra, főleg ha fizetős.
2012. szept. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Még valami: Szerintem először nézegess a neten ehhez szakmához kapcsolódó állásokat és meglátod keresnek-e ilyen végzettségű embereket.
2012. szept. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A gazdasági informatikus képzés ingyenes jelenleg, a másik lenne fizetős, a tb és bér szakelőadó. Azt láttam, hogy gazdasági informatikusokat nem keresnek, de annak inkább a gyakorlati életben van kézzelfogható haszna szerintem, össze tudok állítani gépet, illetve a szoftveres részét is jól megtanítják. (használat,telepítés, vírusvédelem stb, amely ismereteim nekem nincsenek. Viszont gondolom bármilyen más irodai munkához jó ha van egy ilyen jellegű szaktudásod, szerintem az előny lehet, pl ahol IT ismereteket igényelnek.
2012. szept. 5. 21:07
 4/5 anonim válasza:

Én is ingyenes képzésen voltam. Egyébként valami 350-400 ezer lett volna a tandíj...

ECDL-es modulokat gyakoroltunk, projekt menedzsment, számvitel, egy kis jog... kb ennyi volt. Nálunk semmiféle szétszedés-összeszerelés nem volt... de biztos van valami tanmenete, hogy mit is lehet ott tanulni, mondom mi kb. ennyit tanultunk a 8 hónap alatt.

2012. szept. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A miénk 2 éves képzés, utána néztem a konkrét kiadott anyagnak, vannak "rizsa" tantárgyak is, de vannak nagyon hasznosak is. Informatikából pl már most elkezdtük az alapokat, ennek keretében tanuljuk a gép összeszerelést, majd op. rendszer telepítést, perifériák csatlakoztatása és használata, programok telepítése, futtatása, fejlesztése, vírus és kémprogram elleni védelem (szoftverek és használatuk, támadások kivédése, felismerése) Ha hibát észlelünk a számítógép működésében akkor megtanuljuk megállapítani, hogy mi lehet a hiba, azaz szoftveres vagy hardveres (javítást, azaz pl alaplap szerelést, hibaelhárítást persze nem oktatnak )és szoftveres esetén annak elhárítása, stb.

Tanítanak programozást, ha nem is nagyon bonyolult programok írását, de programokat fogunk vizsgára már írni. Teljes szintű adatbáziskezelést, word, excel, open office és még mondott valamit (azaz mondta, hogy ez a rész is jóval meghaladja pl egy edcl által kapott tudás szintjét)Géppark tervezése is pl. a tananyag része. (anyagilag, és informatikailag is Nagyjából ez az informatikai rész. Azaz a gép megtervezésétől, összerakásától kezdve a szoftverek telepítése, üzembe helyezése, működtetése, fejlesztése, védelem és támadások felismerése elhárítása,kis programozás is.. Ergo teljes szintű tudás, épp csak műszaki javítás nem tartozik bele a képzésbe. De tanulunk tárgyalástechnikát is, és komplett gazdasági ismereteket, mint számvitel, pénzügy, statisztika és kis jogi ismeretek is.. Efölött van néhány rizsa tantárgy mint pl munkatervezés vállalkozásmenedzsment, bár e tekintetven is elég sokat tanítanak a projektekről és menedzsmentről...

Szóval maga a képzés gyakorlatilag nagyon hasznos, nagyon sok állásnál láttam előfeltételként, illetve előnyként az IT alapismereteket, vagy szgép használatot kezelést megjelölve, nos ennek birtokában ez jelentős előny szerintem. Erre írtam, hogy ugyan ilyen konkrét állás ajánlatot, hogy gazdasági informatikus még nem láttam de számos irodai munkának előfeltétele vagy előnye ha van IT ismeret.

2012. szept. 6. 06:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!