Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Érettségi után milyen lehetősé...

Érettségi után milyen lehetőségek állnak rendelkezésünkre ha nem akarunk egyetemre vagy főiskolára menni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy egy gimnazista a gimnáziumban a 3-as átlagára hivatkozva úgy dönt, hogy talán mégsem az egyetem a megfelelő továbbtanulási lehetőség számára, így az érettségi után milyen lehetőségei vannak?

2012. nov. 5. 17:30
 1/2 anonim ***** válasza:

tanul egy okj-s szakmát, az első okj-s szakma 23 éves korodig ingyenes tudtommal.


Avagy nem taul semmit és elmegy trogerkedni valami gyárba minimál alatti bérért és 4 műszakban.

2012. nov. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Airbender válasza:

Tanulhatsz egy OKJ-s szakmát, ez nappalin ingyenes 22 vagy 23 éves korig. És ha ezt elvégezted akkor költségtérítéses OKJ-s képzésekre is járhatsz. De mint említettem azért már fizetned kell!

Vagy elmehetsz dolgozni, de tény hogy nem kapsz majd jó állást (lányok előnyben...). Ezek a lehetőségek.

Hasonló cipőben vagyok én is... Habár én elkezdtem egy Okj-t..

Remélem segítettem!;)

2012. nov. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!