Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » A munkanélküli fizet olyan...

A munkanélküli fizet olyan OKJ-s tanfolyamot, amit én konkrétan szeretnék?

Figyelt kérdés
Most tettem le az érettségit, de továbbtanulni nincs pénz..Ezért arra gondoltam, hogy jelentkeznék a munkanélkülibe, mert úgy tudom, hogy fizetnek 1db OKJ-s képzést.Én konkrétan pincér/felszolgálóra gondoltam. Lehetséges ez? Mármint, hogy odamegyek, h konkrétan ezt szeretném?
2012. dec. 2. 20:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát ez nem ilyen egyszerű mert csak úgy neked nem fogják kifizetni. Én is próbálkoztam már, targoncavezetőivel, biztonságőrit is le akartam tenni vagy autószerelőit, és mondták hogy a targoncavezetőit fizetik egyedül de csak abba az iskolába amivel le vannak szerződve vagy mi a rák mert ugye ők adnak még arra is neked pénzt hogy tanulsz amolyan fizetés féleség vagy mi az, plusz ha kell utazási kedvezményt is.

Engem is hegesztői tanfolyamra küldtek mert azt fizették, de lefújták valamiért. Most jelenleg dolgozom és így gyűjtök inkább pénzt egy olyan tanfolyamra amit majd én fizetek és én döntöm el hogy hol tanulok majd és mit.

Helyedben én is ezt tenném.

2012. dec. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Iskolarendszerű (támogatott) OKJ-re fiatalon, talán 21 éves korig úgy tudsz jelentkezni mintha egy gimit vagy szakközepet választanál. Meg kell keresned el kell menned, be kell iratkoznod. Van határidő, de nem tudom mi.


Létezik egy másik lista is a munkaügyi központokban, kortól függetlenül a munkanélkülieknek. A támogatott OKJ tanfolyamok vannak rajta a régióból. Ebből választhatsz Ezekre is lehet pályázni. A sikeres pályázók tanfolyamát szintén támogatja az állam.

2012. dec. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!