Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Érdemes informatikán belül...

Balu86MH kérdése:

Érdemes informatikán belül adatbázis kezelést tanulni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nemrég végeztem fősulin informatikus-könyvtáros szakon. Mivel könyvtáros nem szeretnék lenni (anyagi okok és szakma telítettség) ezért arra gondoltam, hogy az informatikai vonalat vinném tovább. Az sql programozás és az xml érdekelt és ment is egész jól az egyetemen. Érdemes tovább tanulnom mint adatbázis kezelő? Azon belül is az Oracle pl/sql-t szeretném kitanulni. Érdemes? Mekkora kereset van rá a piacon? Informatika adatbázis kezelés területen pályakezdőként mekkora esélyem van pl 2-3 hónap alatt elhelyezkednem és mekkora kezdő fizuval?

2013. márc. 5. 11:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen érdemes! Állítólag stabilabb terület mint a szimpla programozás, hasonló fizetéssel. Viszont nekem azt mondták hogy az elhelyezkedéshez nagyon kell tudni.
2013. márc. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Engem is érdekel programozással és teszteléssel együtt.

Tényleg ennyire jó az adatbáziskezelés?

2013. márc. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen. Vannak ezek a lekérdezős 'programok' amit ún. SQL-el kell megcsinálni azt nagyon keresni. Általában ezek pár soorosak de ahhoz képest sokat lehet vele keresni. És ez annyival jobb mint ha graf. felületen csinálnánk, hogy gyorsabb. /ezért keresik azokat akik tudják ezt/


Mi sulinkban az velünk ezt ezért erőltetik is.

2013. márc. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!