Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » OKJ idegenvezetői tanfolyammal...

OKJ idegenvezetői tanfolyammal sikerült már valakinek elhelyezkednií?

Figyelt kérdés
2013. márc. 24. 18:14
 1/5 anonim ***** válasza:
17%
Biztos sikerült már valakinek, hiszen sok idegenvezető van. Miért?
2013. márc. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A kérdés úgy hangzana pontosan: érettségivel és okj tanfolyammal sikerült már elhelyezkedni? Magyarul: egy ilyen foglalkozáshoz kell-e felsőfokú végzettség vagy sem. Tudom, hogy jó ha van valakinek egyetemi végzettsége, de szükséges-e az idegenvezetőknek.
2013. márc. 30. 17:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Az idegenvezető csak OKJ-s képzés. Az egyetemnek nincs köze hozzá. Persze egy turizmus-vendéglátás, kommunikáció (persze ez annyira nem), vagy bármilyen nyelvszak (itt nem az angol-németre gondolok)sokat segít, főleg ha külföldön is tanultál. Emellett ehhez a szakmához kell egy pár nyelv is...
2013. márc. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2013. márc. 31. 10:57
 5/5 LACI115 válasza:

Hat évet dolgoztam a turizmusban. nagyon sok idegenvezetőt ismertem.

Minnél több nyelvet beszélsz annál nagyobb esélyed van hogy eltudsz helyezkedni.

Nem utolsó sorban:a turizmusban nagyon kemény harc megy

a turistákért!Majdnem minen idegenvezető mellette

mást is csinál pl.:tanít, fordit stb.

Csak az idegenvezetésből Mo. -on csak nagyon-nagyon kevés

ember tud megélni.

Oktobertől március közepéig, végéig teljesen halott ez az ipar, sajnos.

Ja,nagyon jó ismeretség kell hogy valahova bekerüljél.

2013. ápr. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!