Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Van olyan OKJ-s fodrász...

Van olyan OKJ-s fodrász felnőtt képzés (1 éves), ami államilag finanszírozott?

Figyelt kérdés
Ha minden igaz, eddig úgy volt, hogy aki érettségi után szakmát szeretett volna csinálni, annak az első OKJ-s szakmáját támogatták államilag. Körülnéztem, körbekérdeztem egy-két helyen, és eddig mindenki azt mondta, hogy tandíjköteles. Akkor hogy is van ez?

2013. ápr. 9. 12:49
 1/2 anonim ***** válasza:
én sem tudtam a fodrászatot elvégezni ingyen, pedig 1. okj-m volt, és rengeteget jártam utána..
2013. ápr. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nos az a titok, hogy az első okj csak iskolarendszerű!!! képzésben ingyenes. (ha elmúltál 22 akkor esti iskolába mehetsz ingyen, ha ettől fiatalabb vagy akkor nappali képzésben ingyenes)

A(z) fodrász OKJ szakképesítés iskolai rendszeren kívüli képzési formában 2013. augusztus 31-ig szerezhető meg – pontosabban ez az utolsó nap, amikor ilyen képzés még indulhat. Ezt követően már csak az új (2012-ben megjelent) OKJ szerinti képzések indulhatnak, iskolarendszerű képzésben.

Ez annyit tesz hogy eddig lehet fodrász képesítést tanfolyamon is szerezni. (a tanfolyam a nem iskola rendszerű képzés.) Ezt sosem támogatta az állam, itt mindig is fizetni kell a képzésért, hisz a képző intézmény a tanulók befizetett tandíjából tartja fent magát, itt nincs állami normatíva a tanulók után. (kivéve ha munkaügyi központ fizette, de ez teljesen más jogszabályi háttér erről nem írok most)

Ahogy látom iskolarendszerű képzésben a képzési idő 2 év. Tehát az általad emlegetett 1 éves képzés az tanfolyam. Szóval ha akarsz akkor még tudsz jelentkezni fodrász tanfolyamra és ezért fizetni kell, de nemsoká már csak rendes szakképző iskolában lehet ilyen végzettséged 2 év alatt. (azért kevesebb időben mert nem kell igazodnia a tanévhez)

2013. ápr. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!