Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Régiségekkel szeretnék foglalk...

Régiségekkel szeretnék foglalkozni, hol tudom megtanulni?

Figyelt kérdés
Régiséggel szeretnék foglalkozni, i. érdekelnek a régiségekkel kapcsolatos dolgok, viszont nem tudom, hogy ezt a tudást hol tudom elsajátítani, van erre tanfolyam?
2013. máj. 23. 22:26
 1/2 antalze82 válasza:
Ha jól tudom értékbecslői tanfolyam van, s egy szint után kötelező is (ékszerek). Egyébként tanulj sok történelmet, s olvass rengeteg könyvet, lexikont. Járj ki a bolhapiacokra. :D
2013. máj. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 polarbeer ***** válasza:

A legegyszerűbbek talán a régi pénzek. A világ összes fém, és papírpénzeihez adtak ki katalógusokat, amelyekben a különböző állapotokhoz tartozó árak is szerepelnek. Persze az árak főként arra jók, hogy rámutassanak 1-1 pénz kiemelt értékét a többi, nagyon hasonlóhoz képest. A legegyszerűbb szerintem 1700 - napjainkig közti európai és amerikai fém és papírpénzek gyűjtése. Ha elsajátítasz pár alapdolgot, és mindig csak azt veszed meg, amihez értesz, akkor jó üzleteket tudsz kötni.


Nekem rengeteg hobbim van, ezek közül az egyik a régiségek gyűjtése, és a velük való foglalkozás. Legjobban a régi pénzekhez értek ezen belül is.

A bélyegek is könnyű téma lenne, de manapság 1-2 igazán extra bélyegen kívül a bélyegeknek nincs értéke! Vagy ha mégis, akkor a katalógusár 1/4-ede.

Képeslapokba beleástam magam, de ott nincs egy objektív érték. Annyit ér, amennyit a helyi település gyűjtője megad érte. Ha nincs helyi gyűjtő, akkor a lap semmit sem ér. A régi okiratokkal ugyanez a helyzet.

Könyvekből és újságokból csak a történelmi, és földrajzi vonatkozásúaknak van értéke, illetve extrém irodalmi alkotásoknak (Nyugat folyóírat, dedikált művek, stb).

Festményekhez, szobrokhoz, bútorokhoz, egyéb tárgyakhoz sajnos nem értek.


Ha gondolod, régi pénzekben tudok segíteni Neked. Pl. elküldöm a katalógusokat, amik megvannak nekem beszkennelve (egyesével 15 ezer Ft darabja).

Plusz 1-2 dolgot el tudok mondani. Ha érdekel, írj! Így lehet tanulni, erre nincs tanfolyam! Elkezded vállalkozásként, és vagy belebuksz, vagy sok lóvéd lesz vele!


Üdv.:

polarbeer

2013. júl. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!