Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Webdesigner tanfolyammal...

Webdesigner tanfolyammal mekkora esélyem van elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Az iskola azt állította, hogy hiányszakma. Az alábbiakat oktatnák: HTML, CSS, Javascript, Flash, Photoshop, Dreamweaver, Fireworks, Illustrator, hálózatok kezelése, beállítása


Viszont nem tudom eldönteni, hogy megéri-e belevágnom, mert elég drága. Kifizetődő elvégezni egy ilyet?



2013. jún. 5. 18:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Engem is be akartak már hívni egy ilyenre fél órán át vitatkoztam telefonon a csajjal aki toborozta a diákokat hogy magyarázza már el nekem hogy ezzel tényleg mennyire lehet elhelyezkedni és mennyire van értelme. Akkor csak ment a mellé beszélés, mondtam neki hogy jó adja meg a címet meg hogy hol és mikor kell jelentkezni addig utána járok ennek.

Én minden ismerősöm végig kérdeztem sokan is tanultak egy ehhez hasonló szakot főleg a weblap szerkesztést és a hálózatüzemeltetőit, és sokan mondták hogy hiába tanulták meg túlképzés van ebből és sokan el akarnak helyezkedni a cégek meg elsősorban mint a legtöbb szakmában általában csak azt veszik fel akiknek már van 1-2 évi tapasztalatuk az adott munkakörben. Én akkor mondtam hogy jó felejtős annyit nem ér az egész.

Akik a képek szerkesztését tanulják főleg az ilyen dizájnerek azok is csak ha el is helyezkednek egy olyan cégnél ahol csak akkor dolgoznak amikor van munka és ennyi és még annyit sem keresnek mint egy gyári alkalmazott.

Van egy ismerősöm aki ezzel akart elhelyezkedni hogy plakátokat meg hirdető táblák dizájnjait tervezte és csinálta meg és mondta hogy abból nem nagyon tudott megélni mert csak akkor ment be ha volt megrendelés és heti 2-3 nap munka az semmi nem volt neki. Már másod állásba csinálja és dolgozik egy kisebb cégnél asztalosként mert az az első szakmája és jobban elvan belőle az ilyen dizájneres munka csak másodállás neki, ami ritkábban van de plusz pénznek jó.

De ha valaki ezzel akar elhelyezkedni ahhoz sem árt protekció mert ezek a sulik csak mondják hogy segítenek, de tapasztaltam már amikor én is tanultam egy tanfolyamot hogy csak a szájuk jár hogy beszedjék a tandíjat és legyen tanítványuk amikor elvégezte valaki a sulit csak a szájuk járt hogy majd lesz meg minden és nem nagyon törték szét magukat hogy segítsenek nekik munkát találni. A munkaügyi központ sem segít ezeknek mert ők sem viszik ezt sajnos túlzásba, meg a mai világba már nem nagyon van erre igény sajnos.

2013. jún. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!