Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Az első OKJ-nak nem kellene...

Az első OKJ-nak nem kellene ingyenesnek lennie?

Figyelt kérdés
Szegeden a JGYPK-n nézegettem az OKJ-s képzéseket, és sehol sincs feltüntetve, hogy az első ingyenes lenne. Azt írja, félévenként 65 ezer forint. Vagy már elavult dolog, hogy az első ingyenes?

2013. júl. 20. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
ingyenes az első. én voltam beíratkozni (igaz pesten) és mondta a csajszi hogy államilag támogatott a képzésem. hány éves vagy? 18-21 közt van ingyen.
2013. júl. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
19 :) És köszi a választ.
2013. júl. 20. 13:00
 3/6 anonim ***** válasza:

Szegeden a JGYPK-n= Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar

Itt felsőoktatási szakképzéseket nézegethetted.

Van belőle állami és van belőle fizetős, de nem 65.000 Ft hanem 150.000 FT/ félévekben mérik a fizetős képzések árát.

Az hogy bejutás a középiskolából vitt pontszámod alapján lehetséges. Állami ösztöndíjas azaz ingyenes képzésekre itt idén március 1-ig lehetett jelentkezni. Egyébként itt nincs korhatár, ha felvesznek akkor felsőoktatásban 12 félévet finanszíroz az állam, ebből a 12 félévből tudsz gazdálkodni tanulmányaid során.

De ez a felsőoktatási szakképzés nem keverendő össze az okj szakképző iskolában tanulható szakmákkal. Ott nappalin az első valóban ingyenes 21 éves korig. (utána estin lehet ingyenes)

Ide tudsz még nyáron is jelentkezni.

2013. júl. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tudom mi a különbség a kettő között, nem kell madárnak nézni. Itt a link, ahol láthatod, hogy a JGYPK-nak is vannak OKJ-s szakképzései: [link]


Én ezekre a szakképzésekre gondoltam.

2013. júl. 20. 13:42
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező nem néztelek madárnak..csak én nem tudtam hogy egy egyetemi karnak van másféle oktatási központja is mint az egyetemi.

Ettől függetlenül az amit linkeltél nem ingyenes, mert tanfolyami jellegű a képzés. Az hogy az első okj szakmád megszerzése ingyenes nem azt jelenti hogy bármelyik magyar okj-s képzőhelyere beiratkozhatsz ingyenesen.

Az iskolarendszerű képzés ingyenes, ahol tanfolyami jelleggel hirdetik meg a képzést azt az állam nem finanszírozza sosem (kivéve a munkaügyi központos tanfolyamokat)

Itt úgy látom csak tanfolyami változatok indulnak ezért fizetős. Olyan helyet keress ami iskolarendszerű képzéseket hirdet, ott tudsz tanulni ingyenesen szakmát.

2013. júl. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, nem tudtam, hogy még ezek között is vannak különböző változatok. Köszi a választ, és ne haragudj a lerohanásért.
2013. júl. 20. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!