Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Általában az emberek többsége...

Névtelenül nevű kérdése:

Általában az emberek többsége szintén kiakad ha azt hallja, hogy egy gyerek furulyára jár?

Figyelt kérdés
Ez nálam kiveri a biztosítékot. Ha valaki tudja, magyarázza már el, egyáltalán mi szükség van erre? Vagy az ellenkezőjét.

2013. aug. 5. 18:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mit érdekel engem hova jár. Ha tudom valakiről, hogy furulyára jár akkor meg letojom járjon ha szereti. Egyébként az se könnyeb, mint egy bármilyen más hangszer...
2013. aug. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi baj van vele? Ez egy hangszer, amin nagyon szépen lehet játszani, de azt is meg kell valahonnan tanulni. Mondjuk zeneiskolában. Meg persze aki furulyázni tanul, az utána szokott mondjuk fuvolázni tanulni is és még olyan is előfordul, hogy utána zenész lesz belőle. Tényleg nem értem mi ezzel a probléma (de érdekelne).
2013. aug. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekként én is jártam furulyára.

Amikor felnőtt lettem, és a rokonainknál jártak furulyára, akkor mindig olyanokat mondott, hogy "Jó lesz az a gyereknek később a főnöknél", meg effajta baromságokat.. -.-

Nem kell felvenni. Változnak az idők, és néha átértékelődnek az értékrendek. Azt tartsd szem előtt, ami neked fontos! :)

2013. aug. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam amikor kiírtam a kérdést, hogy - még ha van is értelme a zenei képzésnek -, akkor is van egy csomó olyan dolog, amire inkább érdemesebb időt fordítani. Három kisgyerekem van, és azt látom, sok a tanulnivaló már elsőben, másodikban. Véleményem szerint első a fő tantárgy, matek, magyar, ilyenek. Második a sport. És sajnos - legalább is én - nem tudom folytatni a felsorolást, mert a gyerekeimnek nem lenne többre ideje. Nagy az elvárás.

Ha most nem tanulja meg a matematika alapjait, akkor mikor? A szakkörök rendre a napközis idő alatt vannak, a házi aznap nem készül el, csak otthon, a szakkör után, este hatig, hétig.

A gyerekek hatkor-félhétkor kelnek, és délután négyig, félötig a suliban vannak. Ez testvérek között is egy felnőtt ember munkaóraszáma, csakhogy ezek még hat-nyolc éves gyerekek. Kérdem én, ez nem elég? Kell a furulya? Hogy aztán még itthon is tanuljon? Tizenkétórázzon? Én nem bírnám.

Na ebből a szempontból kérdem én, mi szükség rá?

Én padlót fogok, ha csak meghallom a furulyát, a népitáncot meg a társait.

A gyerek tudjon úszni, biciklizni és labdát fogni. Legyen jó tanuló. És ne tizenkétórázzon. Ráér még szívni.

2013. aug. 6. 08:20
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két jó barátom (általános iskolai osztálytársam) sulin kívül járt zenélni valamint kosár edzésre, úszni, korizni, biciklizni. Ezeken felül a legjobb tanulók közt voltak, az egyiket 480 pont körül vették fel közgázra a másikat 460 ponttal vmilyen orvosira. És ezt 12 éven keresztül folyamatosan csinálták, azon felül minden hétvégén buli stb. Sose szakadtak bele, nem panaszkodtak. Ha a gyereknek van kedve, csinálja. Ha nincs na akkor nem kell erőltetni.
2013. aug. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hmm. Értem. Köszi a választ.
2013. aug. 6. 22:53
 7/13 könyvborító válasza:

Nem akarok bunkó lenni...de akkor már leírom én is a vélemènyem.

Elôször is: Én attól fogok padlót ha a néptáncot NÈPITÁNCnak mondják/írják....az csak simán néptánc, nem kell oda az i.

Másrészt, szerintem fontos ,hogy egy gyerek legalább egy hangszeren tudjon játszani ( javítja a hallását ès a ritmus èrzèkèt is) , és erre a furulya a legalkalmasabb, hiszen azon lehet a legkõnnyebben megtanulni játszani.

Aztán ha a gyerek úgy dönt, hogy tetszik neki a zenélés, akkor folytatja, ès esetleg más hangszert is kipróbál.

De én ha jól tudom , csak 1-2 èvig tanulnak furulyázni. Nem vagyok benne biztos..az én ált.sulimban sajnos nem volt lehetôség ilyenekre.

2013. aug. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem jól tudtam, tényleg nem kell az i betű. Kössz a választ.
2013. aug. 7. 07:31
 9/13 anonim válasza:
Tudom hogy már régi a kérdés, de azért szeretnék válaszolni. Én már 8 éve járok furulyázni. Kiskoromban beirattak (én választottam a hangszert-végülis ebből még bármi lehet) és azóta nagyon megszerettem, pedig kipróbáltam más hangszereket is, ez a kedvencem és egy bizonyos szint fölött nem is olyan könnyű! Sőt! A többi hangszerhez képest kevesebb a lehetősége épp ezért nagyon fontos a technika. Nemrég voltam egy tanárnő furulya diplomáján, ezzel szeretne foglalkozni, ebből is meg lehet élni. Én személy szerint nem vagyok valami jó a sportban, (habár úszi imádok és régen versenyszerűen is űztem) és egész jó tanuló vagyok. De nagyon ki lennék akadva ha valami labdajátékra irattak volna be zene helyett. Ez a gyerekedtől függ. Én egy kisvárosban nőttem fel, ahol suli mellett még bőven volt időm akármire és kitűnő voltam. Kérdezd meg ők mit szeretnének! Ha szeretik a sportot csinálják, de nem szabad erőltetni! És ha szerintük is béna a furulya, akkor nem nekik való... De nemrég hallottam ahogy egy 20 éves egyetemista kémikusnak tanuló fiú vonja kérdőre az apját, hogy őt miért nem iratták zenesuliba, neki ez nagyon hiányzott az életéből. A zene és a zenei tudás egy menedék is, egy élmény, nem a fizikai hanem a lelki állapotot javítja, szerintem mindenkinek kellene egy kis zenei ismeretet tanulnia. Másrészt javítja a hallást, ritmusérzéket, a koncentrációt és a memóriát, állítólag a nyelvtanulást is, a jobb agyféltekét, valamint a fúvós hangszer a légzésben is sokat segít! Én zene függő vagyok, imádom... :) És nem érdekel ha bénának tartanak amiatt mert B tagozatos szolfézsra járok, vagy néha Mozartot is hallgatok. Én mindenkinek ajánlom a furulyát! És nem csak magyar népmeséket és Telemannt lehet játszani! Akár a kedvenc elektro zenéjét is feldolgozhatja :D
2013. aug. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Wiiv válasza:
furulyából le kell tenni egy évet h mehess akármilyen fúvósra mert szinte az a fúvós zene alpja!!
2013. aug. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!