Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Magyarországon EHS (Environmen...

E2 kérdése:

Magyarországon EHS (Environmental, Health and Safety Környezet-, egészségvédelem és munkabiztonság) területen mely végzettségekkel lehet elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Konkrét EHS képzést sehol nem találtam az országban, az állás hirdetésekben mindenhol mást kérnek vagy csak annyit, hogy mérnöki diploma. Külföldi (elsősorban amerikai)portálokból kiindulva ehhez környezetmérnöki, munkavédelmi szakmérnök és tűzvédelmi szakmérnöki kéne (vagyis közép suli után még min. 8 év tanulás, ez nagyon soknak tűnik nekem) vagy elég nálunk ezek okj-s megfelelője is (ebben az esetben, melyik milyen arányban számít)?


A Biztonságtechnikai mérnök leírása egy az egyben megegyezik az EHS-el, vagyis nálunk az EHS=Biztonságtechnikai mérnök?

Erről a képzésről viszont nem sok jót hallottam illetve állás hirdetésekben sem ezt kérik.



2013. nov. 28. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Környezetmérnöki + munkavédelmi szakmérnök például nagyon ideális kombináció. A 8 év nem tudom hogy jött ki neked, hiszen a Környmérnök 3.5 év, a szakmérnök pedig 2 éves levelező képzés, azaz párhuzamosan is csinálható (és csinálják is emberek).
2013. nov. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ. A 8 év úgy jött ki, hogy a szakmérnökire jelentkezés feltétele a már meglévő BSC diploma (lehet régen nem így volt, de most jelenleg így van). Tehát nem végezhető egyszerre, csak a 3,5 év környezetmérnöki után lehet elkezdeni. 3,5 környezet mérnöki utána 2 év munkavéd szakmérnöki utána 2 év tűzvédelmi =7,5 év, plusz fél év csúszás :) (bár akkor az utolsó kettő már végezhető egyszerre). Abban sem voltam biztos, hogy ezek közül melyek kellenek, mivel EHS-el kapcsolatban semmilyen magyar anyag nincs. Ezért tűnt soknak, és ezért gondoltam, hogy hátha van más módja is amiről nem írnak a felvételi tájékoztatókban, mint pl. a biztonságtechnikai mérnök ami csak 3,5 év.
2013. nov. 30. 14:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Tényleg, igazad van az előfeltétel kérdésében. Akkor hogy valamit mégis hozzátegyek a dologhoz: barátnőm 1 évig a GE-nél dolgozott EHS-esként, sima környezetmérnöki BSc-vel, szóval egyébként a szakmérnöki nem feltétel, inkább előny. Bár neki nem tetszett annyira a munkakör, és otthagyta egy MSc-ért, de a vele egyszerre kezdő másik EHS-es lány folytatta, és azóta a GE már befizette őt egy munkavédelmi kurzusra.
2013. nov. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Sziasztok.

Engem is érdekelne ez a téma.

Környezetmérnöknek tanulok és én is munkavédelmi szakmérnök szeretnék lenni BSC után.

Akvyr láttam hogy barátnőd ebben dolgozott, mégis le tudnád írni hogy mit kellett csinálnia a barátnődnek a GE-nél. Jó lenne egy kis személyes tapasztalatot hallanom mielőtt bele ugrok ebbe az egészbe. Amit írtak a blogokon az EHS-ről nagyon tetszett eddig.

2014. jan. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A kérdésre vissza térve szerintem igen környezetmérnökivel felvehetnek, de jó ha valamit raksz hozzá pl.: a munkavédelmi szakmérnök ami BSC után lehet megcsinálni ami 2 év vagy csinálsz a környezetvédelmihez valami OKJ-t amit párhuzamosan is vihetsz. Magát a környezetvédelmi BSC-t mindenhol lehúzzák hogy szar de szerintem nem szar csak egyszerűen ez egy alapot ad amit tovább kell vinni.
2014. jan. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!