Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Milyen szakképzést ajánlotok?

Milyen szakképzést ajánlotok?

Figyelt kérdés
Nos, én arra lennék kíváncsi, hogy milyen munkát, szakmát ajánlanátok, amivel tudnék munkát vállalni óceánjáró hajón. Azért érdekelne ilyen munka, mert világot akarok látni, de pénzem nincsen, hogy szimpla utazgatással tegyen ezt, ezért gondoltam valami hajós munkára, ráadásul ezzel pénzt is keresnék, azon kívül, hogy számtalan különböző helyszínekre utazgatnék. Engem ez nagyon vonzz, igazából nem is "érdekel" annyira a pénzösszeg, amit keresek, hanem a munkakörrel járó érdekességek amik izgatnak, főként a világ megismerése. Már régóta tervezgetem ezt az álmomat, de egyelőre itthon vagyok lekötve iskolai teendőim miatt. Az egyetemet másfél év múlva befejezem, és ha nem megyek mesterre, már pedig nem akarok, marad a munka, de mindenképpen szeretnék még 30 alatt világot látni. Tudom, hogy fontosak a nyelvek, jelenleg németül tanulok, korábban angolul nyelvvizsgáztam, de vizsgaidőszak után folytatom az angol nyelv fejlesztését párhuzamosan a német mellett. Tehát a kérdés az, hogy milyen fajta munkakört lehetne betölteni és mit kellene hozzá elvégeznem. Lehetőleg vendéglátós munkakört ne írjatok, se pincér, se szakács nem akarok lenni, mindkettőhöz évek kellenek, ráadásul kell hozzá szakmai tapasztalat 4-5 csillagos munkahelyről is, amit értelemszerűen nem tudok most elvégezni. Én egyébként recepciósra gondoltam, például, de még kíváncsi vagyok más javaslatokra is. Azt tudom, hogy vannak ilyen szakok, mint a turizmus-vendéglátás, de én valami "egyszerűbb" képzésre gondoltam, okj szinten.
2013. dec. 22. 23:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Erre most mit lehet írni? Hajóskapitány? :D

Ezekre a halyókra személyzet kell, illetve karbantartók. A személyzet az "vendéglátós", azt nem szeretnél. A karbantartóknak meg érteni kell a szakmához, évekig tanulni, az megint csak nem jó. A tisztnek nem vesznek fel csak úgy. Marad a takarító. Szép álom, hogy utazgatsz és még fizetnek is érte, de a világ sajnos nem így működik. Ezeket a szakmákat is meg kell tanulni.

2013. dec. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*hajókra
2013. dec. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
újságírást ajánlanám. Jó cikkeket írsz, az újság fizeti az utazásod a cikkekért. Többet is látsz a világból mint egy hajón.
2014. jan. 4. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
gyökér
2014. jan. 17. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!