Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Tanulni szeretnék weblapkészít...

Amica81 kérdése:

Tanulni szeretnék weblapkészítőnek ami magába hordoz két szakmát (kiadványszerkesztő és multimédiafejlesztő), ez a nyomdaipari végzettségemhez közel áll. Van jövője ennek a szakmának?

Figyelt kérdés

2014. jan. 15. 15:10
 1/2 anonim válasza:

Szerintem inkább a grafikusnak érdemes menni, ha szép oldalakat akarsz csinálni, a művészi vonal vonz. Az informatikai részét viszonylag könnyen meglehet tanulni magadtól is, ha meg nagyon nincs hozzá érzéked akkor tanárral se menne. Kezdj el okosodni webprogramozás terén, elérhetőek magyar és angol nyelvű anyagok a neten, lehet próbálkozni template-ekkel stb, HTML, CSS, ha jobban belejössz akkor PHP...

Ismerősöm járt erre a szakmára és szerintem lényegi hasznosítható tudással nem nagyon gyarapodott, láttam egy munkáját, amit teljesen FLASH-be csinált meg és még csak nem is volt szép. Persze, ez csak egy eset, mindenesetre szerintem ez a szakma lényegében egy kicsit ez, egy kicsit az, oszt jóvan. Megmutatják, hogy hogyan használd ezt meg azt a programot, de lényegi művészeti tanítás nincs, kevésbé kreatív. Hozzá kell még fűzni azt is, hogy elvileg most színvonalasabb lesz az oktatás mint volt(gondolom OKJ-s szakképesítésről/szakképzésről van szó) ami vagy igaz vagy nem, mindenki döntse el maga :D

Valamint ott van még annak az előnye, hogy ha grafikus leszel, nyomdász és még mellé megtanulod a webprogramozást magadtól, akkor megtudsz csinálni valakinek névjegyet(megtervezed, kinyomtatod), weboldalt(megtervezed, leprogramozod, karbantartod)... ami nem rossz.

Te kire bíznál egy grafikai anyagot? Egy kiadványszerkesztő és multimédiafejlesztőre? Vagy egy grafikusra? Így kizárólag hallásra, szerinted melyik hakni szakma? Melyik egyértelműbb?

A munkáltatók nem annyira a papírokat nézik, mint inkább a tudást, viszont szerintem egy nyomdász-grafikus papír nagyobb aduász.

Egyébként a nyomdásznak és egyben grafikusnak lenni nagyon jó lehet:) Részt vehetsz mindenben a munkafolyamat elejétől végéig, nem adsz hibás anyagot a nyomdának:D bár azt talán most sem :D

Na hát elég hosszúra sikeredett és egy kissé(eléggé) elfogultra, remélem azért hasznodra vált:)

Üdv, egy grafikus

2014. febr. 1. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a jó tanácsot, azt hiszem megfogadom.
2014. febr. 5. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!