Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » CNC-s képzések manapság?

CNC-s képzések manapság?

Figyelt kérdés

Üdv!


Mennyire érdemes a CNC-s pályára menni? Melyiket ágazatra érdemes menni (programozó, marós, esztergás, "gépkezelő", stb)? Mi a különbség a marós és a forgácsoló között?

Néztem a képzéseket és úgy tűnt, hogy sok helyen különböző gépészeti képzettségeket várnak el előismeretként. Ha nincs ilyenem, akkor felejthetem ha nem akarok extra pénzt és időt költeni rá? Nem mehetek be pl. egy CNC marós képzésre csak egy érettségivel?

Budapesten hol érdemes CNC-s képzésre menni?



2014. ápr. 8. 00:07
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Ne menj CNC-s-nek!már nagyon unjuk a zöldfülüek betanítását!

Kereskedelem,logisztika-abban több lehetőség van.

2014. ápr. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"CNC-s képzések manapság?"


Ahhoz hogy egy CNC-gépkezelő képzésre tudj menni már kell egy gépi forgácsoló előképzettség.


A gépi forgácsoló képzésen megtanítanak a hagyományos megmunkálógépek kezelésére és a cnc-s alapokat is megtanítják. Utána egy cnc-gépkezelő képzés már csak ráépülés lesz, ott már mélyebben belementek a programozás részébe is.


Ha forgácsolóként jól elsajátítod a szakma alapjait és van affinitásod a dolgokhoz sikeresen elhelyezkedhetsz cnc-sként is.


A lényeg hogy jó iskolát fogj ki. Mert itt a felszereltség számít és az hogy jó tanáraid legyenek,akik mindent alaposan elmagyaráznak.


"Mennyire érdemes a CNC-s pályára menni?"


A jó szakemberekből hiány van,kezdőt viszont nem szívesen alkalmaznak. Mert milliós értékű gépekkel dolgoznak és elég egy rosszul megírt programsor vagy egy apró hiba, máris óriási kár keletkezik.


Viszont ha el tudsz helyezkedni,jó pénzt lehet keresni vele. Ha egyedi vagy kis széria gyártásban dolgozol akkor 200-300 ezer között is kereshetsz.


"Mi a különbség a marós és a forgácsoló között?"


Már nincs külön marós. Forgácsoló van,aki ért az esztergáláshoz,maráshoz,köszörüléshez,fúráshoz...stb.


"Budapesten hol érdemes CNC-s képzésre menni?"


A gépi forgácsoló képzéshez nem tudok jó helyet mondani. De a cnc-gépkezelő tanfolyamhoz az NCT Akadémiát tudom ajánlani.

2014. ápr. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ne menj CNC-s-nek!már nagyon unjuk a zöldfülüek betanítását!"


Minden szakmában be kell tanítani az újoncokat. Még a gyártósori betanított munkást is be kell tanítani valakinek.


"Kereskedelem,logisztika-abban több lehetőség van."


Volt,még 1995-2000 között. Azóta minden kiscsaj logisztikát tanul akit nem vettek fel egyetemre. Gyakorlatilag csak az tud logisztikai ügyintéző végzettséggel elhelyezkedni akinek nagyon jó kapcsolatai vannak.

2014. ápr. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A CNC is olyan mint az informatika, ha csak a pénz miatt érdekel, ne kezdj bele, mert ha maga a munka nem érdekel, nem lesz türelmed/motivációd megtanulni és koncentrálni rá.


Nem kell előképzettség, csak a műszaki rajz előképzettség nélkül nehezen fog menni, én 6 évig tanultam műszaki rajzot szakközépen mielőtt CNC képzésre mentem, így nem volt túl nehéz értelmezni a rajzokat, de ha tényleg érdekel a téma, meg lehet tanulni előképzettség nélkül is.

2014. ápr. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek, sok mindenre megkaptam a választ. azért gondolkodtam ezen, mert engem érdekelnek a műszaki dolgok. viszont ha a kezdőket annyira nem szeretik, az gond, mert nekem nincsenek meg a kapcsolataim, hogy meglegyen az első egy-két állásom, hogy utána már ne számítsak kezdőnek.
2014. ápr. 14. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!