Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Tudnátok nekem ilyen feltétele...

Tudnátok nekem ilyen feltételekkel valamilyen tanfolyamot/képzést ajánlani?

Figyelt kérdés
Most végzek gimiben, nyelvi előkészítős voltam, így elhúzódott a dolog, augusztus elején leszek 20 éves. Az emelt érettségik sajnos nem sikerültek jól, tehát valószínűleg nem fognak idén felvenni az egyetemre. De jövőre újraérettségizem és újra felvételizek. Viszont ezt az egy évet nem akarom tétlenül tölteni. Van valaki aki tudna nekem valami olyan tanfolyamot vagy képzést ajánlani, ami egy éves és nappali tagozatos? Vagy ha már 20 leszek ingyenes képzésen már nem vehetek részt? Köszönöm előre is a segítséget! (ja és fiú vagyok, hátha ez is számít)

2014. máj. 18. 19:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha az érettségi sem ment, ha fel is vesznek egyetemre, úgyis kivágnak az első szemeszter után. Kivéve, ha valami könnyű szakra mész, de ez nem jellemző.


Természetesen van másik lehetőség, OKJ képzésnek hívják. Ezek egy-két évesek, szakmát adnak. Meleg szívvel ajánlom, hogy vonjad vissza az egyetemi jelentkezésedet és előbb egy ilyet végezzél el. Fontos, hogy olyan területen legyen, mint amit az egyetemen is tanulnál. Például ha valamilyen informatikai szakot választottál, akkor egy multimédia fejlesztő OKJ-t végezz (azt hiszem most már máshogy hívják, de érted a lényeget).


AZ OKJ iszonyatosan jó egyetemi felkészítőnek. Ezt saját tapasztalatból mondom.

Még anno felvételt nyertem BME-re. Jó érettségim volt, csupa 4-es 5-ös. A probléma ott kezdődött, hogy műszaki informatikára jelentkeztem, de hiányoztak az alapok. Az első félév végén nem jöttek össze a ZH-k. Gyorsan elmentem passzív félévre és elvégeztem egy szoftverüzemeltetői OKJ-t. Ez fél éves volt. Utána kiléptem az egyetemről és elvégeztem egy két éves (emelt szintű) multimédia fejlesztői OKJ-t. Ezzel sikeresen elhelyezkedtem, azóta is ott dolgozom. Időközben elkezdtem egy gazdaságinformatika alapszakot. A vicc az, hogy egyelőre nagyon könnyen megy. Amit tanultam OKJ-n és utána munkában nagyon sokat számít.

2014. máj. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azért olyan borzasztóan nem lett rossz az érettségim, csak kb 60-70 %-osak lesznek és ezzel necces lesz a bejutás. De köszönöm a választ, majd gondolkozom a tanácsodon.
2014. máj. 19. 20:29
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja és ezt emelt érettségire írtam, a közepek 80+-osok lesznek. Valamint van 3 nyelvvizsgám is.
2014. máj. 19. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!