Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Vannak- e tanfolyamok eszperan...

Vannak- e tanfolyamok eszperantó felsőfokra?

Figyelt kérdés
2014. jún. 16. 08:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Pár nappal ezelőtt egy ismerős kérésére mentem utána pontosan ennek a kérdésnek, és a [link] oldalon találtam rá egy választ:


Felsőfokú kérdések


Tudomásunk szerint az érdeklődők kis száma miatt sehol nem szokott a felsőfokú vizsgára felkészítő tanfolyam indulni.


Az eszperantó logikus nyelvtani rendszeréből következik, hogy már középfokra is tudni kell a nyelvtan túlnyomó részét, így eszperantóban a felsőfok – egy kevés nyelvtani pluszon kívül – elsősorban a szókincs- és szófordulatismeret mértékében tér el a középfoktól, így egyénileg is viszonylag jól fel lehet készülni. A felkészüléshez könyvek, olvasmányok, szókincsbővítő lehetőségek természetesen bőven adottak.


A felsőfokú vizsgára történő felkészüléshez először – célszerűen egy tanfolyamon – el kell érni a középfokú tudást, és ennek alaposságától függően a gyakorlatban további 1-4 hónap alatt szokták a hallgatók elérni a felsőfokú vizsga szintjét.


------

Egyébként több ismerősömnek is hasonló tapasztalata van. Az internetes tanfolyammal jól fel lehet készülni középfokra, utána elolvastak két-három kisebb Nemere kalandregényt, és egy magántanárnál már csak néhány foglalkozásra volt szükség a beszélgetés gyakorlásához, és a beszédrutin megszerzéséhez. Persze a felkészülés hossza mindenkinél más volt, attól függően, előtte mennyire hajtottak.

2014. jún. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod! Ment a zöld !

Sajna még középfok sincs, nyelvvizsga előtt feladtam, de meg szeretném szerezni, sőt még a felsőt is !!

2014. jún. 16. 23:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Tudom kicsit off, de miért ölsz energiát egy olyan nyelvbe, amit sehol sem használnak? Tudom, hogy mesterséges nyelv,és emiatt sokkal egyszerűbb, mint egy élő nyelv, ez volt az alapötlet. Aztán az informatika térhódítása miatt az angol vette át inkább a szerepét, ezért már nem is nagyon fejlesztik.Mivel nincs egy élő közösség, ami használná, nem fog fejlődni, ki fog halni.

Én inkább angolt tanulnék,a létező legegyszerűbb nyelv, és bárhol elérhető, egyedül is lehet tanulni.

2014. jún. 22. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
jó kérdés :) az eszperantó közösség valójában rendes, a tanárom is egy rokonlélek volt, gondoltam leteszem a felsőt, és én is bevonulok, közösségekbe járok majd.. de igazad van, nehéz dolga van az eszperantó tanároknak, főleg, hogy egyre inkább megpróbálják kiszorítani, gyakorlatilag nem is nyelvként kezelik, max. felvételinél ér valamit..:(
2014. jún. 22. 05:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem megvan a közép és a felső fok is. Minden országban vannak eszperantó közösségek, akikkel fel lehet venni a kapcsolatot, szóval mindenütt lehet használni, és még ingyen szállást is adnak, szóval ne hagyd magad eltéríteni! Fantasztikus nyelv, fantasztikus lehetőségekkel! A felső fok csak mennyiségben különbözik a középfoktól, de arra több időt is adtak írásbelin.
2014. jún. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Dr. Papp István tanfolyamáról hallottam jó véleményt olyanoktól, akik sikeresen felsőfokúztak. [link]
2019. máj. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!