Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Van olyan OKJ-s képzés,...

Van olyan OKJ-s képzés, amelyet könnyen lehet hasznosítani, és tényleg van értelme megcsinálni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 13. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Elég sok.

Szakács, cukrász, ötvös és még sorolhatnám elég sokáig.

2010. jan. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sok van, de nem azok amit az újságban pár hónapos képzés alatt reklámoznak.


Én is OKJ képzést csinok, vegyipari technikusi szakképzést. A nyáron a gyári gyakon mondták a gyárban, hogy a diplomásoknak nem érte meg diplomázni mert nem keresnek annyival többet egy technikusnál, mint amit a diplomába beleöltek. ahogy mondták havi kb 200E-t visznek haza

2010. jan. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Üdv!

Szakács,cukrász,felszolgáló felejtős.

Túl sok van belőlük és túl kevés az étterem,főleg most,válság közben/után.A KSH szerint hiányszakmák,ezért túlképzés van orrba-szájba.A valóság,hogy a szakma 80%-a nincs bejelentve,vagy papíron csak 4 órában,a valóságban pedig nem ritkán 14-15 óra keccselés van.Ne cseszd el a jövődet,én 15 év után hagytam abba a vendéglátást.

2010. jan. 19. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Érdekes, még egy újságban láttam, hogy hiányszakmák közül az egyik szakács.

Apám is a vendéglátásban dolgozik, ő is ezt mondta, hogy jobban megéri mint diplomát szerezni.

Amúgy meg van olyan is, hogy külföld.

2010. jan. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Üdv!

Én most egy vendéglátóipari szakközépiskolában tanulok.ötöd hatod éven van lehetőségem OKJ-s képzésre(cukrász,pincér,felszolgáló,szakács)Én ebben bízom.Ha itt Magyarországon nem is,talán külföldön nagyobb sikere lesz.Remélem:)

2010. jan. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!