Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Gazdasági informatika alapképz...

Gazdasági informatika alapképzés-t érdemes-e elkezdeni SZTE-n, valamint mennyire nehéz, és mit tanulnak főként?

Figyelt kérdés

Februárig kell döntenem hogy mit szeretnék csinálni,és ez a szak érdekel a legjobban,az informatika nagyon jól megy,viszont számomra a matek nagyon döcögős :/

Gyengébb matekkal,és kitartással érdemes nekiindulni ??

Valamint tudnátok ajánlani olyan képzéseket ami az informatikához kapcsolódik és minimális szinten kell a matek,vagy kevésbe ??

Egyébként az iskolánkban voltak Gazdasági és Pénzügyi alapismeretek,és az ottani számítások,és elmélet ment,abból végig kitűnő voltam.



#matematika #SZTE #Informatika?Gazdaság
2014. szept. 3. 15:12
 1/6 A kérdező kommentje:
Senki nem tud segíteni ?? :/
2014. szept. 6. 11:43
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én az SZTE-n vagyok proginfón, de a gazdinfóval elég nagy az átfedés.

Minden informatika képzésre kell matek, ezzel nem nagyon lehet mit kezdeni. 1. félévben gazdinfón is van kalkulus 1 (határértékszámítás, integrálás/deriválás stb), de analízis terén ott nincs is nagyon több (nálunk proginfón van kalkulus 2 is). Illetve ott csak a diszkrét matematika 1 kötelező (2 és 3 nem). Szóval igen, valamennyivel kevesebb a matek, de a fent említett két tárgy (kalk1 és dimat1) alapozó tárgyak, nagyon sok minden épül rá (gazdinfón ugyan úgy van alkalmazott statisztika, sztochasztika alapjai). Hányas voltál matekból úgy átlagban középiskola alatt?


Informatika képzés elég erős (nem excelbe/wordbe szenvedünk). Most ezt így elég nehéz elmagyarázni, hogy mégis mit tanulnak, mert a gazdaságnak, matematikának és az informatikának is rengeteg ága van.

2014. szept. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

3-as vagyok stabilan egy igen rossz matek tanárral,érettségin örülök ha meglesz....

Csak annyiban gondoltam hogy ez ott könnyebb mert ugye csak felsőoktatási szakma,tehát diplomát én ezért nem kapnék,és gondolom ott még nem annyira komoly a matek mintha a rendes fősulis szakra mennék.

2014. szept. 6. 21:15
 4/6 A kérdező kommentje:

Vagy esetleg a programtervező informatikus

[multimédia] ágát érdemesebb megpróbálni ??

Itt mivel foglalkoznak ??

2014. szept. 6. 21:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Azaz igazság, hogy az informatika OKJ képzések keveset érnek. Eleve egy állásinterjún nem a papírt nézik meg elsösorban, hanem hogy mit tudsz, de egy FSZ képzés sajnos kevés tudást nyújt (szobatársam proginfó FSZ-en van, látom, hogy mit tanul).
2014. szept. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm szépen,igazából kiindulási alapnak is jó lenne,mert hogyha ráéreznék és menne akkor azt hiszem +2 év és diplomát is kapnék belőle.

Egyébként szobatársad mit mond,mennyire nehéz,vagy mennyire sokat szokott tanulni rá ??

2014. szept. 8. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!